View Single Post
  #339  
Vechi 12.05.2021, 20:49:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Din pacate tu nu ii folosesti pentru ca nu stii despre ce este vorba.

Si nu ii folosesti din 2 motive: 1. incultura crasa. 2. mediocritate si obscurantism.

Adica esti un semidoct care nici nu poate iesi din conditia lui nici nu poate studia si ii este suficienta mediocritatea.

Nu prea reusesc sa ma cobor la nivelul tau de mediocritate, este destul de greu de comunicat la nivelul "apa, pamant plat..., vase comunicante".

Daca atata poti intai ar trebui sa iti solidifici cunostintele ca sa poti intelege ce ti se spune.


Din pacate evidenta ta "simplificare" este doar o dorinta de a atrage la un nivel semianalfabet de discutie, de mediocritate, nivel in care "iti poti sustine" de fapt mediocritatea.

Daca ai putea mai mult ai produce altceva.

Ce pot sa iti zic este succes in sub-mediocritatea de care dai dovada in problema asta. Citeste si tu ceva fizica sa poti intelege notiunea de gravitatie pe care tot o folosesti, sisteme de referinta, si cele de care vorbesti.


In momentul asta esti la un nivel de cunostinte sub-mediocru in directiile pe care le deschizi si nici macar nu stii ce sa iei si de unde sa iei si doar iti repeti frazele invatate pe de rost.


De asta esti capabil doar de "simplificare" si nu esti capabil de a folosi o logica specifica fiecarui domeniu, fizica, matematica, teologie.

Pentru ca esti un mediocru in toate directiile astea.

Nu am nici eu pretentii ca stiu prea multe. Dar stiu suficiente sa pot sa le apuc corect in orice directie. Am totusi o pregatire solida in toate directiile astae sa pot intelege elucubratiile si gogomaniile produse de tine in toate directiile.


Esti un gogoman semidoct, un mediocru. Balaceala placuta in mediocritate!!!






Asta este din categoria "Moroco spune ca Newton e prost"?

Mai ai din astea? Ai invatat multa fizica la secta?

Apropo, cauta pe net campul gravitational terestru, poate te ajuta. Vezi ca e prin manualul de fizica de clasa a 8-a parca?
Blablauri la infinit care dovedesc ca nu stii lucruri simple si elementare incat nu gasesti gresala ci invoci asa o vrajitorie complicata, laudandu-te ca ai stii multe dar iata lucrurile simple te depasesc si nu te cobori la nivelul lor. Pai daca nu pricepi ce e simplu si clar si evident atunci cum crezi ca ai putea stii
si pricepe lucruri complicate.

Ti-am spus ca Cele7Tr.Ap. nu sunt sectare, ca sunt mirean din poBOR si ca ce am postat dovedeste ca stiu fizica de gimnaziu, de liceu si atunci poate as putea stii si fizica superioara. Tu doar dai cu babisme, obscurantism, blablaba in timp ce nu vrei sa accepti lucruri elementare pe care spui ca sunt invers.

Da, spun ca Newton a inventat o formula explicativa falsa! A zis ca masa e sursa atractiei dintre mase cand defapt Taria e sursa aparitiei fortei de greutate!

Ti-am dovedit ca formula lor, cu un calcul simplu si elementar, nu pusca si nu putin ci foarte foarte mult, 551 de ori mai mare G ca F! Deci ti-am dovedit cu cunostinte de gimnaziu si tu fugi in complicatii de facultate ca sa te scoti. Nu te ajuta complicatiile si nu rezolva eroarea de 551 de ori mai mare! Nu te scoti nicaieri prin afirmatii calomnioase fara numar la adresa Trambitelor Apocaliptice si la adresa mea decat cazi tot mai mult in iadul minciunii si hulei! Nu te opresc, esti liber sa cazi si sa te dai mare si tare!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa