View Single Post
  #9  
Vechi 12.09.2008, 12:53:13
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de cristiboss56
Citat:
Īn prealabil postat de scrabble
Daca ma uit la cum au mers lucrurile pana acum, estimez ca si pe viitor vor merge in acelasi sens. In doua sau trei generatii cred ca gradul de toleranta va fi de peste 70%.
Toleranta pacatului, oricare ar fi el, nu-i toleranta, este participarea si acceptarea mai mult sau mai putin mascata, la pacatul in sine, o complicitate la rau, la patima insasi si pana la urma, mai vinovat se face acela ce tolereaza sau incurajeaza perpetuarea raului in sine.
Indraznesc sa spun ca ai ceva personal cu mine. Mesajul meu de mai sus a fost urmatorul:

Citat:
Īn prealabil postat de scrabble
Daca ma uit la cum au mers lucrurile pana acum, estimez ca si pe viitor vor merge in acelasi sens. In doua sau trei generatii cred ca gradul de toleranta va fi de peste 70%.
Dupa cum se vede, nu faceam altceva decat sa dau un raspuns direct la intrebarea initiatorului topicului. Nici raspunsul meu nu e altceva decat o parere personala, subliniata de cuvintele "estimez" si "cred". N-am spus nici ca sunt de acord, nici ca nu sunt. N-am incurajat nimic. Asadar, mesajul tau este tendentios si in cautare de polemica. Iti sugerez sa incetezi cu aceste atacuri la adresa mea.
Reply With Quote