View Single Post
  #48  
Vechi 14.05.2013, 18:00:22
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=kH-KLt0rBvc (tot din "lumea animalelor")

Si mie imi plac animalele- cainii Saint-Bernard (cu o mutra "mie lene sa latru"") si pisicile in special, insa nu sunt de acord cu cei care isi fac adevarata "menajerie"" in apartamente! Atat pentru animal (care are nevoie de spatiu de miscare), cat si pentru om (perii sau parul de caine ori pisica pot fi periculoase pentru sanate) nu este o solutie fericita!
Locul pisicii este afara sa prinda soareci, iar a cainelui in curte!
Este parerea dvs dar asta nu inseamna ca milioanele de locuitori de apartamente se pot lipsi de compania dragalasa a necuvantatoarelor.
Iar animalele sunt felicite si ele chiar intr-un spatiu mai mic daca sunt iubite si li se ofera atentie.
Am vazut si caini in curti imense,legati cu un lant scurt ,fara apa ,fara mancare ,tratati ca pe ultimele fiinte pe lumea asta.Cu ce ii ajuta pe cainii respectivi curtea spatioasa?
Totusi eu nu sunt de acord cu detinerea animelor exotice/si salbatice.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote