View Single Post
  #127  
Vechi 02.07.2015, 17:21:53
jerycho jerycho is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.07.2015
Mesaje: 1
Implicit Mare este dragostea Domnului

Betiv, drogangiu, blasfemitor si cred ca-mi mai scapa cateva. In urma cu aproximativ 2 ani, 2 ani si ceva...fiind in transa, aproximativ 15 minute am fost intins pe jos, in urma consumului de alcool si droguri, am avut urmatoarea traire: Se facea ca eram in mijlocul universului, si eram atotstiutor, mi se parea ca inteleg tot ce se intampla in univers, mi se parea nu mai exista nimic sa nu pot sti....m-am trezit marcat de ceea ce traisem, poate pare pueril, dar am fost marcat cateva zile despre trairea aceea. Am mai continuat o perioada, dupa aceea, sa pacatuiesc in felul acela, dupa care m-am oprit...nesperat de usor, nesperat de repede. Am fost la mormantul Sf. Parinte Arsenie Boca, m-am rugat decat sa nu-mi dezamagesc familia, sa nu o fac sa sufere din cauza mea. Sotia mi-a spus apoi ca si ea s-a rugat pentru mine, sa ma indrept, si m-am indreptat. Acum nu pot sa va spun cat de multumit ma simt, cat de impacat ma simt cu mine insumi. Pacatos mai sunt, nu va inchipuiti ca altceva, dar nu ma mai ascund de nimeni, sunt alt om. Acum nu-mi mai cumpar droguri , acum imi cumpar carti duhovnicesti, acum imi cumpar hrana pentru suflet! Sper si ma rog lui Dumnezeu, sa ma indrepte si sa-mi ierte pacatele, cele multe, pe care le-am facut cu sau fara voie, graite sau negraite!
Doamne, Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote