View Single Post
  #2  
Vechi 25.11.2006, 16:36:17
euftalia euftalia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2006
Mesaje: 170
Implicit

Scumpa mea, tu ai vre-un animal de casa? Eu am un catel. Cand merg pe hol si imi iese in cale se da incet, incet inapoi ca sa nu o lovesc. Deci animalele au sadit inele instinctul de viata, de a nu fi ranite. Balenele care se zice ca se sinucid de fapt esueaza.
nu te mai gandi la sinucigasi, fa-ti semnul crucii si gandeste-te ca este o grava anomalie care vine de la cel rau. Duar nu ai si tu idei de acestea. Eu am trei tentative de suicid la viata mea, ultima acum 5 ani. Eram bolnava si nu judecam. de fapt primele dati am vrut sa mor, desi am spus rudelor ca m-am otravit in timp util.
Ultima oara am facut iar gestul inconstient cred. dar dupa spalaturi am zis :Ce bine ca traiesc! Eram semiconstienta, eu nu imi amintesc.
Mai gandeste-te ca aici pe pamant suferim putin, dar dincolo la Dumnezeu ne vom bucura vesnic daca avem rabdare. Daca nu crezi in viata de apoi, cu atat mai putin ar merita un gest groaznic ca sinucidrera.
Viata este frumoasa, uite eu am schizofrenie, deseori mi-este rau de la nervi si tot nu as mai face asa ceva. Sunt pansoinata medical, stau acasa cu mama si fratele, eu am 30 de ani. Dar ma plimb, merg la teatru cu bilet redus, ma bucur de toamna, chiar daca nu prea am rabdare de citit sau tv. ,tricotez, cos, ma plimb.
Concluzia este sa nu te mai preocupe sinucigasii in speta anormalitatea, vezi partea frumoasa in viata, o are, te asigur!
Mergi si la sf. Maslu si la un psiholog/psihiatru. Numai bine iti doresc!
Reply With Quote