Subiect: Relatii trupesti
View Single Post
  #3  
Vechi 30.03.2017, 10:01:13
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VHAlexandru Vezi mesajul
Eu stiam ca relatia trupeasca exista doar pentru procreere ,si nu pentru descarcare fiziologica .
Care dintre noi greseste ?
evident ca tu!

ergo, hai sa ne uitam un pic la cateva cazuri din lumea animala: maimutele antropoide care pot face sex, anatomic vorbind, tot timpul anului fac sex de placere, din motive sociale, chiar politice in cazul maimutelor bonodo. filmarile cu delfini orgiastici sunt senzationale. eu am vazut cu cativa ani in urma doi ratoi violand o rata, cei doi cooperau perfect, unul o tinea cu ciocul la pamant in timp ce alalalt actiona, apoi au facut schimb.
elefantii, ursii, oile si multe alte mamifere se masturbeaza, chiar si unele pasari.

deci, atunci cand animalele pot face, repet, anatomic vorbind, sex in afara perioadei fertile chiar fac! este o dovada irefutabila ca "relatia trupeasca" nu exista doar pentru procreere! Este obtuz, o consecinta a implementarii unui fundamentalism religios in societatea umana.

acum, in ceea ce te priveste. esti un pustiulica influentat de o educatie gresita, tembela, din partea parintilor si a educatorilor, religiosi si laici deopotriva. daca esti pregatit fizic si psihic sa faci sex si ai cu cine fa-o! protejati-va si faceti sex, tata! faceti pana ia foc salteaua! bucurati-va de viata cat sunteti tineri, ca viata e grea si e scurta, nu pacatuiti prin nimic cu bucuria voastra, nu faceti rau nimanui cu bucuria voastra! iubiti-va si fiti fericiti!

Last edited by Lancelot; 30.03.2017 at 10:09:55.
Reply With Quote