View Single Post
  #3  
Vechi 31.01.2011, 18:32:38
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de umila123 Vezi mesajul
am sa intru direct in subiect....argumente 1.de la mult utila Biblie la carti de teologie ,dogmatica.catehism.si Sfanta Traditie,toate au preturi prohibite pt majoritatea dintre noi! 2.vietile si invatatura Sfintilor Parinti sunt indispensabile in calea de crestere duhovniceasca ,mai mult noi ortodocsi avem valoare egal distanta in fata Sfintei Scripturi si a Sfintei Traditii!3.un ex de utilitate....recent intr o postare a unui thread,pareirle converg in dificultatea de a intelege Sfanta Liturghie....solutie? *exista carti...cititi le!* contraargumete......oricare ar fi ele dar fara....fonduri de ajutorare,cheltuieli tot mai mari de editare,...si altele de gen obs.exclus si integrarea raspunsului in...toata cartea din Romania,a devenit scumpa! de ce? suntem crestini si ne nevoim in mantuire,incluzand aici ....in dar ati luat,in dar veti da! multumesc tuturora care vor incerca sa imi raspunda!
pentru ca editarea, tiparirea si distribuirea unei carti costa enorm.
foarte mult conteaza tirajul si retururile.
gandeste-te ca cei mai multi credinciosi prefera sa ia cartile de pe net, in loc sa le cumpere.
ei nu se gandesc ca pe langa ilegalitate fac si un pacat: furtul. fura munca altora. pe net gasesti arhive cu sute de carti, recomandate chiar si pe acest forum.
daca 50 sau 75% dintre cei care iau carti de pe net, le-ar cumpara, atunci editurile ar putea sa scada pretul, altfel ...
ce scriu eu este o exolicatie, pot fi si altele.
Reply With Quote