View Single Post
  #11  
Vechi 31.08.2011, 00:58:39
elena1503 elena1503 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.07.2011
Locație: UK
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit minune de la Sf Efrem cel Nou

Buna-seara ,ma numesc Elena as vrea sa va spun ca intr-adevar Sf Parinte Efrem cel Nou infaptuieste minuni si celor mai pacatosi dintre noi , cel mai bun exmplu sunt eu o nevrednica.Dupa o viata de desfarau acum cateva luni am cazut intr-o depresie fiind singura intr-o tara straina fara prieteni familie sau cineva langa mine ,cu un servici platit ff prost intr-un sat izolat.Citind acatistul Sfantului timp de 40 de zile mi-am gasit in el un prieten ,un ajutor .Incercam sa nu mai plang asa mult sa ma opresc singura,cand ma luau gandurile negre si ma apuca supararea asta se intampla zi de zi incepeam sa citesc acatistul cu nadejde ca Sf Efrem cel Nou va lua aminte si la deznadejdea care ma cuprinsese atat de tare ,imi doream f mult un servici intr-un oras ,sa vb cu oameni sa castig mai bine sa fac ceva util cu viata mea.. printr-o minune dupa cele 40 de zile o cunostinta mi-a gasit un loc de munca bun,am cunoscut oameni buni si cu frica de Dumnezeu castig suficient pt o viata decenta si plata datoriilor din tara.
Iti multumesc Sfinte Parinte Efrem ca m-ai ajutat sa depasesc aceea perioada sa nu deznadajduiti si sa va rugati ori de cate ori sunte-ti suparati . Dumnzeu prin Sfinti Sai ne randuieste viata mult mai bine decat ce ne dorim noi si abia apoi realizam cat e de bine ,sa incercam sa ne ferim de pacat chiar daca suferim putin ,cata implinirea simtim dupa...
Multa santatate la toata lumea si bucurii.Doamne ajuta!
Reply With Quote