Subiect: Un sfat?
View Single Post
  #5  
Vechi 29.03.2011, 21:28:28
silent assasin silent assasin is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.03.2011
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de coralina Vezi mesajul
Un mic sfat, oarecum offtopic: consulta un dictionar inainte de-a-ti alege un nickname intr-o limba straina. In cazul de fata ar fi trebuit sa scrii "silent assassin".

Ontopic: evita oamenii care te injosesc in mod deliberat. Probabil ca multi de pe site te vor sfatui contrariul, sa te lasi jignit si umilit si sa induri pentru a-ti lua rasplata pe lumea cealalta. Daca nu esti intr-atat de tare in credinta si simti ca mintea iti e prea impovarata de rautatea celor din jur, indeparteaza-te de ei, tine aproape doar prietenii adevarati si incearca sa vezi partea buna a vietii. Timpul / maturizarea (a ta sau a celor care te "necajesc") rezolva multe.
Succes, asteptam vesti bune! :)
Iti multumesc Carolina de corectare, si da stiam ca asa se scrie dar vizual ma enerva acei "s" repetati asa ca am preferat sa-l scriu cu un "s" mai putin.Oricum nu e un nickname asa agreabil...dar a fost in graba.Iti multumesc mult pentru sfat si in legatura cu "suferinta" crezi ca aceasta suparare din cauza celor din jur e data de la Dumnezeu pentru mantuirea mea, sau e o pedeapsa..?Nu obinuiesc sa rad si sa-mi jignesc aproapele deci poate o pedeapsa nu e.Si oricum sa ma feresc de ei nu pot...Am defecte fizice care se gasesc a fi subiect de amuzament pt. cei din jur...Scoala mai ales..nu-ti poti evita colegii asa ca trebuie sa sufar .Totusi inca o intrebare.Ma rog din tot sufletul ca sa nu mai fiu prejudecat de ceialti si totusi e la fel..Ce crezi?
Reply With Quote