Subiect: Lady Gaga
View Single Post
  #12  
Vechi 22.04.2014, 22:23:12
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osanbogdan Vezi mesajul
Nu judeca dacă nu ști ce este în sufletul unei persoane! Dacă e să o luăm strict și pe judecat,80% din cei ce merg la sf Liturgie poate nici nu se folosesc de darurile ei,pentru că fie au mintea în altă parte,fie fac alte lucruri care le strică tot mersul la Biserică...
a nu se interpreta greșit...
Eu am invatat in viata mea cateva lucruri. Printre ele, faptul ca fiecare om se crede special si unic. Si da, fiecare suntem speciali si unici. Dar sa nu ni se urce la cap asta, pentru ca nu in sensul ala suntem unici si speciali. Si am mai invatat ca multi cred ca doar lor li se intampla, ca doar ei au trecut sau trec prin diferite situatii sau etape. Si asta este fals. Din punctul asta de vedere nu suntem atat de unici.
Deja ai inceput sa lucrezi la alibi: ca 80 % din cei ce merg la Sf Liturgie nu se folosesc de darurile ei. Poate ca ai dreptate. Dar stii cati din cei care nu merg la Liturghie se folosesc de darurile ei? 0%.

Citat:
În prealabil postat de osanbogdan Vezi mesajul
dacă nu am mers în noaptea de Înviere la Biserică nu văd ce crimă am făcut?...
Uite ca ti-am raspuns mai devreme. Daca citeai nu mai puneai intrebarea.
Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Uneori e atat de "subtil" diavolul ca sare tocmai peste subtilitate. Si ce face?
Iti spune sa nu le faci pe alea "mari" ca asta este important. Lasa ca pe alea "mici" le iarta Dumnezeu. [...] Dupa iti spune ca nu ai nevoie de preoti si Biserica. Ce tu nu esti in stare sa interpretezi Sf Scriptura singur? Este de ajuns ca tu crezi in sinea ta (si asta este extrem de frecventa).
Asa ca nu este o "crima" ca nu te duci la Liturghie. Nu e o "crima" ca asculti Lady Gaga. Nu e o "crima" sa faci nici un pacat. O CRIMA este sa iti irosesti timpul de mantuire.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote