Subiect: Lady Gaga
View Single Post
  #19  
Vechi 25.04.2014, 18:03:42
osanbogdan osanbogdan is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.09.2013
Mesaje: 31
Thumbs down

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Eu am invatat in viata mea cateva lucruri. Printre ele, faptul ca fiecare om se crede special si unic. Si da, fiecare suntem speciali si unici. Dar sa nu ni se urce la cap asta, pentru ca nu in sensul ala suntem unici si speciali. Si am mai invatat ca multi cred ca doar lor li se intampla, ca doar ei au trecut sau trec prin diferite situatii sau etape. Si asta este fals. Din punctul asta de vedere nu suntem atat de unici.
Deja ai inceput sa lucrezi la alibi: ca 80 % din cei ce merg la Sf Liturgie nu se folosesc de darurile ei. Poate ca ai dreptate. Dar stii cati din cei care nu merg la Liturghie se folosesc de darurile ei? 0%.


Uite ca ti-am raspuns mai devreme. Daca citeai nu mai puneai intrebarea.

Asa ca nu este o "crima" ca nu te duci la Liturghie. Nu e o "crima" ca asculti Lady Gaga. Nu e o "crima" sa faci nici un pacat. O CRIMA este sa iti irosesti timpul de mantuire.
Indiferent cum ar fi.. Nu văd de ce spui lucrurile astea ca și cum tu ai fi mai perfect ca mine? Eu am cerut o părere iar tu faci aici niște critici de numa... este un forum liber și fiecare poate pune ce întrebări vrea... știu că fiecare are un duhovnic sau ar trebuii să aibe pe care să îl întrebe... eu vreau doar să vpd ce spun alții... Nu mai tot judeca tu în ce fel se pierde sau nu mântuirea.Nu ești tu judecătorul ca să ști atâtea.Numai bine! :)
Reply With Quote