View Single Post
  #39  
Vechi 18.04.2019, 13:59:49
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Am impresia sf. Petru7 că prin ultimele două postări iar m-am lăudat. Păcat. Cred că iau o pauză de la postările prea lungi. Oricum nu le citește nimeni. Și pe de altă parte sunt postările unui leneș(eu) care practică autoapărarea vicleană, frenetică, uitând că răbdarea e calea și nu dezvinovățirea pârâcioasă și nici lepădarea cuvântului smerit și nici răzbunarea. Reflexul ăsta de autoapărare... aici e defapt sădit viciul cel mai mare. În loc să facem mai binele răbdând, iubind, îndreptând, răbdând iar... reacționăm răzbunându-ne și urând devenind ''ortodocși'' exclusiviști.... nu față de viciu și de rău ci față de vicioșii care cer iertare și îndreptare.

Iată am scris doar câteva rânduri. Deci se poate... să nu mă laud cu multul, cu mult prea multul.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.04.2019 at 14:05:25.
Reply With Quote