View Single Post
  #6  
Vechi 10.03.2010, 20:17:21
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Zalmoxis_Nemuritorul Vezi mesajul
Evolutionismul nu intra in contradictie cu religia crestina...
Am mai spus-o si am sa o mai spun cat ma tin gura si degetele care bat aici pe taste)....
afirmi asa ceva asta si ai pretentia sa fii bagat in seama intr-o discutie fair-play ?

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
Depozitele muzeelor de profil si ale paleontologilor sunt ticsite cu milioane fosile care reprezinta tot atatea doveti pro evolutie.
tu stii sau "crezi" ca asa este? cu siguranta n-ai vazut filmele lui Kent Hovind ,probabil de frica sa nu crezi in Dumnezeu :)

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
Cat despre condamnarea lui ... unde vezi tu inscenarea?
A fost arestat pentru evaziune fiscala.
A mintit in ce priveste afacerile si proprietatile lui, pentru a ocoli fiscul si a nu plati impozitele datorate.
tu esti din cei care "cred" tot ce se spune pe la televizor si se publica in anumite surse mass-media? vezi ,de asta crezi si in evolutionism ,ca inghiti tot ce ti se da ,fara sa treci prin filtrul gandirii tale ;

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Nu realizezi ca tot ce spui se aplica de minune crestinismului care este predat inca din clasele mici? Ca sa nu mai spun de partea cu dovezile.
tu compari crestinismul cu evolutionismul ? nu are legatura adevarul lui Dumnezeu cu povestile stiintifico-fantastice ale unor asa-zisi oameni de stiinta ;crestinismul te invata sa respecti ,sa iubesti ,sa te jertfesti pentru ceilalti oameni -e greu asa ? de aceea unii fug spre ateism (a carui fundatie sunt povestile evolutionismului) ce te invata evolutionismul? ca omul e doar o bucata de carne care maine va putrezi si o va manca viermii ,omul n-are nici o valoare si daca tot n-are nici o valoare se permite orice :desfrau fara limite,manie fara ratiune, avorturi ,homosexualitate,eutanasie ,e liber la toate ,fara mustrari de constiinta ca doar nu exista Dumnezeu ;ar vrea ei sa nu existe Dumnezeu ,dar Dumnezeu nu se lasa batjocorit la nesfarsit ; ei confunda bunatatea lui Dumnezeu (ca inca nu le-a trimis cine stie ce nenorociri ) cu inexistenta Lui ; dar fiecare cum isi asterne ,asa doarme...

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Ia vino tu cu niscaiva argumente impotriva evolutionismului sa vezi cum de fapt sunt aberatii care n-au legatura cu evolutia.
n-am cu ce argumente impotriva unor povesti de adormit adulti ,toate s-au dovedit fie niste interpretari partizane ,fie niste facaturi patetice(cu oase de porci ,cranii de om cu mandibula de maimuta), datarea cu Carbon care dupa ce a fost demonstrata o "gluma" proasta ,au ales alte metode ,sar din creanga in creanga ca niste maimutele care zic "asta-i dovada! ",dupa ce se demonstreaza ca nu e asa ,sar pe alta creanga si zic "uite asta-i dovada adevarata! "....etc,habar nu au cum a aparut prima celula (abiogeneza) ,habar nu au cum a aparut materia, habar nu au unde si-au pus ciorapii ieri noapte cand s-au culcat ,habar nu au ,pe ce lume se afla...dar la ipoteze si teorii cine-i intrece?
cand au vazut ca se ingroasa gluma au inceput sa "complice " lucrurile ca sa nu mai fie asa simplu de combatut : cu ERVs si alte dovezi "sigure" ; sunt asa de patetici ...ei si cei ce cred in balivernele lor ; a nu se confunda stiinta operationala(care produce calculatorul,avionul, tirbusonul) cu "stiinta" ipotezelor stintifico-fantastice cu dovezi 0
Reply With Quote