View Single Post
  #25  
Vechi 10.06.2015, 19:18:30
Vitiate Vitiate is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.05.2015
Locație: Dromund Kaas
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 268
Implicit

Citat:
În prealabil postat de delia31 Vezi mesajul
Nu stiu, eu doar am pus poza. Am vazut in Israel genul acesta de imagini in format mare, in cateva locuri. Una, imi amintesc sigur, ca mi-am facut si poze, la intrarea manastirii Sf. Gherasim in Ierihon, in desertul Iudeii. Alta, dar mi se pare ca erau alti preoti, undeva in squarul unei parcari pe langa Yardenit, la raul Iordan.

Acuma...intamplare intamplatoare, regie, ne-regie, porumbel antropofil, patriarh Aghiofil (il cheama chiar Theophilos)... Duhul sufla unde vrea! Nu?

Scuze ca te intreb, esti cumva fostul user Barsaumas-scepticul, ex Theodore de Mopsuestia, ex nu-mai-stiu-ce-alt-avatar?

Uite ceva rar! Se potriveste si pe topicul cu arhitectura bisericilor si pe acesta despre pasari.
Circula nu de mult pe net o imagine a unei biserici din Florida, cu o infatisare foarte neobisnuita. Vazuta dintr-un anumit unghi, zici ca e pasare. Un pui sau pinguin sau poate bufnita.

It looks like Angry birds!
Rara avis! Mai precis, rara basilica!

Da, stimata sora, eu sunt, scepticul. Eu incerc de fiecare data sa imi amorsez un input decredinta curata si mai ales puternica, si defiecare data un amestec puternic de de scepticism, teologie ultraliberala si sarcasm ma opreste. Nu dintr-o toana mi-amsterscontul anterior,sau din multipla personalitate, cum ma insultara doi buni prieteni, ci pur si simplu ca un inceput bun. Dupa cum ati constat din pacate toti,imi e imposibil sa fiuun credincios real al oricareiconfesiuni. Am exasperat chiar si un prieten neoprotestant cu izolationismul meu confesional, ceea ce e mare lucru.. Va rog sa ma iertati, fratia ta si colegul Mihail, pentru provocari si vorbe proaste.
Reply With Quote