View Single Post
  #6  
Vechi 24.07.2018, 15:54:38
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

...și dacă are cineva tumori pe tractul digestiv sau oriunde în altă parte, atunci să știe că Dumnezeu ne-a lăsat un dar neprețuit pentru vindecare care se numește postul negru. S-a studiat comparativ celula sănătoasă și cea canceroasă și s-a descoperit că tumorilor le lipsește o genă importantă, care le permite celulelor sănătoase să metabolizeze corpii cetonici proveniți din rezervele de grăsime proprii. Cu alte cuvinte tumorile pot procesa doar zahărul, nu și grăsimile. În abența alimentației, tumorile sînt înfometate, iar în paralel organele sănătoase sînt hrănite în continuare.

Dacă trebuie să ne hrănim în timpul cancerului, atunci:

- trebuie să consumăm doar vegetale, cît mai crude. S-a arătat că proteina animală accelerează această boală, vezi Studiul China.
- și doar pe cele cu puțini carbohidrați (care nu-s dulci). Adică avocado, măsline, nuci, verdeață, crucifere (familia verzei), fructe de pădure șamd. Vezi dieta vegană ketogenică.
- cît mai multe legume și fructe negre sau puternic colorate (albastre, roșii) care conțin rezveratrol, o vitamină anticancerigenă.

Citiți-i sau ascultați-i pe cercetătorii Jason Fung, Walter Longo, Luigi Fontana, Yoshinori Ohsumi (premiul Nobel pentru Medicină în 2016) și vă garantez că nu veți pierde vremea.

Sănătate.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote