View Single Post
  #10  
Vechi 05.05.2015, 03:14:44
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan.mx Vezi mesajul
Hristos a înviat!

În concluzie, de ce credeti ca un băiat ajunge sa aibe aceste atracČ›ii nefiresti de mic?
Pentru ca in pruncie, asa cum aminteai in cazul tau, copilul a fost privat de grija si iubirea parinteasca.
Ca un copil sa se manifeste armonios ca adult, el are absoluta nevoie de un mediu armonios in care sa creasca zi de zi.

Atractii sexuale(dpmdv) nu poti avea inainte de pubertate; tu te-ai maturizat asa cum s-au preocupat parintii de tine; "abcd" habar nu are, insa si asta e un "abuz".

Poate ca in subconstient, in copilarie, ai avut o dezamagire sau un soc emotional din partea mamei, sau tanjesti fara sperante dupa tatal tau, ceea ce ar putea sugera orientarea ulterioara a sentimentelor si gandurilor tale singuratice in care ai crescut si de care nu mai poti scapa decat cu foarte mare efort. Toate astea au fost inlesnite de un orgoliu care, pe deasupra, te "rusineaza"(te opreste) sa cauti un preot pentru spovada.

Cel mai bun lucru este sa te informezi, sa cauti referinte despre un preot cu har, la care manastire slujeste si sa mergi de indata la el. Daca ti-e greu, scrie-mi mie(pe privat) si ma interesez eu pentru tine.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote