View Single Post
  #4  
Vechi 15.10.2006, 21:43:55
Va_iubesc Va_iubesc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2006
Mesaje: 533
Implicit

Citat:
În prealabil postat de theodor
Elena
Sunt de acord cu tine si eu cred ca voi proceda la fel, bineinteles daca voi fi pus in situatia de a ma casatori :) . Dar, daca nu faci un chef mare dupa nunta, cum se obisnuieste, iti atragi antipatii din partea celor invitati. Iar eu sincer sa fiu nu m-as supara deloc daca mi-ar fi refuzate invitatii de anumite persoane, pentru ca nu ma casatoresc ca sa ma dau in spectacol, iar daca vrea cineva sa fie martor la acest eveniment important al vietii mele, ma bucur, dar daca acel cineva vrea distractie... exista si discoteci. :satisfied:
Bine spus, Theodor.
Am o prietena convertita la Ortodoxie si ea impreuna cu sotul, evident, au ales sa faca nunta numai cu cei care veneau sa se roage pt ei. Adevarat martiriu, ca au inceput cei din jur sa obiecteze, mai ales parintii. Ei au ramas statornici. Nu aveau nevoie de barfitori, de oameni care vin din obligatii, de cei la care au fost parintii la nunta sau chestiuni de genul asta nefondate pe nimic.

S-au pregatit pt a se impartasi cu Sfintele Taine, nu s-au machiat, dat cu oja, parfumuri si alte chestii de genul asta, au ramas in simplitatea lor 100%. Si pot sa spun ca a fost cea mai frumoasa nunta la care am participat...am simtit ca Hristos era acolo prezent. Intr-adevar, au avut si mare bucurie sa aiba Taina Cununiei unita cu Sf. Liturghie. Si sunt tare bucuroasa sa vad cat de minunat lucreaza Dumnezeu in familia lor.

:cool: Sper sa nu ma identifice pe forum ca n-o sa le placa ca ii dau exemplu, dar chiar doream sa va spun ce minunat e sa-L ai pe Hristos langa tine. Desi asta inseamna lupta, dar SE MERITA!!!
Elena
Reply With Quote