View Single Post
  #23  
Vechi 06.10.2018, 02:57:38
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.965
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
Aiurea! Orice persoana majora, indiferent ca e casatorita sau nu, poate infia un copil. Cunosc un caz concret de acest fel.
Imi pare rau(pentru tine), dar nu te cred, insa iti fac favoarea de a admite ca poate fi totusi un caz de speculare a unei conditii de legalitate. Generalizarea ta nu poate fi legala.

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
Nicio lege romaneasca nu impiedica la ora actuala un gay sa adopte copii Iar daca referendumul din zilele urmatoare va avea succes si se va modifica constitutia, un gay tot va putea adopta copii, deoarece atunci cand adopti un copil nimeni nu te intreaba care e orientarea ta sexuala. Ba, mai mult, deoarece cuplurile gay nu vor avea un statut definit prin lege, nu va exista niciun mecanism legal prin care unui homosexual sa i se interzica sa adopte. Repet, in Romania nu e nevoie sa fii casatorit pentru a adopta copii....
Te rog sa dai un link(nu "taste"), altfel nu inspiri incredere.
Vechile legi nu au fost modificate (practica o dovedeste), asa ca nu-mi vine a crede ca sunt la liber infierile.
Daca homosexualii pot infia in Romania, cum de nu s-a intemplat deja asta pana acum?
Sa nu spui ca se aplica vreun paragraf secret din vreun "protocol SRI" in CSAT ca sa nu apara in presa!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote