Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #8  
Vechi 16.11.2021, 16:44:24
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Amiel25 Vezi mesajul
Multumesc mult de tot! Acum ai facut lumina, pentru tine pare atat de clar in timp ce eu am stat zile in sir gandindu-ma la semnificatia acestui vis, l-am scris dupa l-am citit ( l-am mai adaugat si pe alte site-uri si nu mi-a raspuns nimeni ) si recitit de foarte mult ori si tot nu mi-am dat seama despre ce este vorba. Mie imi este foarte greu sa vorbesc despre aceste experiente deoarece nu vreau sa fiu inteles gresit, ca si cum eu as fi mai special decat restul oamenilor, sunt om la fel ca toti oamenii, nimic in in plus fata de ceilalti.

Iosif este un personaj biblic foarte drag mie, un om cum rar intalnesti, de la el putem invata atat de multe, cel mai mic, dar cel mai mare, vandut ca sclav si ajuns conducator peste oameni.

Interesant ceea ce ai spus despre "Amiel", doar o singura data am auzit acest nume, este cu adevarat incredibil, astfel de experiente, cum sa spun, mintea nu le poate intelege..

Da, cunosc acel vers despre vremurile de pe urma, si ca sa fiu eu sigur, caut sa-L chem pe Hristos mereu si mereu pun sub semnul intrebarii orice experienta, sa vad, ma duce catre Dumnezeu sau nu.

Eu chiar nu am putut sa vad legatura intre acel bat si Biserica, acum, cu toata sinceritatea, sa nu fiu luat in semn de rau, ca eu judec Biserica, ceea ce mi-a fost dat, asta eu transmit, insa acum, eu am inteles mesajul din spatele acestui vis, multumesc tare mult! Da, am bazut o Biserica foarte foarte mare cu temelii foarte mari si batrane, parea veche de sute si sute de ani si atunci am auzit acea voce ca de tunet.

Am citit de foarte multe ori mesajele tale, sa fiu sigur ca nu pierd nimic!!
N-ai pentru ce sa-mi multumesti, noi iti multumim pentru astfel de vise frumoase si pline de talc si de mesaj duhovnicesc.

Trebuie insa sa-ti dai seama ca tu erai imbracat in preot si militian desi nu erai investit si mergeai pe bicicleta, asa ceva nu se face si te riscai tinand mainile in cruce gata sa te omoare nepasatorii si batjocuritorii.

Tineai mainile in X pe coarnele bicicletei de parca erai patriarhul Iosif ce-si binecuvanta copiii, cu dreapta pe cel mic din stanga si cu stanga pe cel mare din dreapta. Te duceai indarat cu ea, spre trecut, spre satul copilariei si al familiei.

Cladirea mare de arhive ne arata ca urmeaza judecata faptelor. Murim si vine judecata particulara dar tu ai vazut arhiva tuturor faptelor omenirii, deci vine si marea judecata, ziua infricosatoarei judecati.

Apoi ar trebui sa-ti dai seama ca renunti in vis la preotie pe motiv de privilegiile preotilor caci se pare ca militianul justitiar ipocrit a invins in sinea ta si a condamnat privilegiile.

Apoi ai interpretari mesianice in ceea ce priveste iertarea, gasind solutii duhovnicesti pentru femeia foarte foarte trista care s-a certat cu apropiatul care a trecut la cele vesnice invatand-o sa-si ceara iertare apropiatului din sine insasi, din constiinta si amintirea sa. Sa dea Dumnezeu sa fie posibil.

Apoi, desi esti in interiorul sfintei sfintelor din Ierusalimul cel vechi si ti se spune sa te rogi cu preotul impreuna, tu nu te sti ruga si atunci te prefaci ca te rogi buiguind ceva dupa preot pana apare un vanticel mangaietor care ca in transa va destainuie o minune duhovniceasca la care sunt martori toti preotii ortodocsi dar preotul sef, din masina de lux cu sofer, zambeste larg a necredinta si desi are par alb e plin de privilegii lumesti... si nu vrea sa primeasca mustrarea ipocrismului e ca un vis in vis verde verde cine n-are pierde dar pe interior credinta e arsa, n-are miez iubirea de Dumnezeu.

Sigur ca e vorba in tot visul tau de ipocrism si mandrie, al preotilor si al militienilor, al tau si al nostru dar se pare ca si noi suntem mustrati prin vis ca am fi ipocriti desi suntem foarte incantati de talmacirea viselor primite.

Ca orice dar de sus, talcul mustrarii e de la biserica Voievodala cu radacini vechi si adanci care desi e plina de ipocrism trebuie sa continue. Iata deci ca suntem impreuna mustrati de Dumnezeu atat de frumos prin visele tale.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 16.11.2021 at 17:23:08.
Reply With Quote