Subiect: De ce?
View Single Post
  #13  
Vechi 10.03.2012, 22:38:51
Vlad-Alexandru91 Vlad-Alexandru91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.09.2010
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliiiii Vezi mesajul
Buna!Vreau sa va cer parerea cu urmatorul lucru,caci am alunecat in prapastie de tot.O sa va spun pe scurt.Acum ceva vreme m-am decis sa ii dedic mai mult viata mea lui Dumnezeu,dar ceea ce vad in jur ma omoara,In ultima luna am vazut la protv doua cazuri in care parintii si-au omorat copiii.De ce a permis Dumnezeu una ca asta?De ceeee?Fiinte atat de nevinovate,de ce a permis sa fie ucisi de acei monstrii?Iar apoi in lumea in care traim nimic nu mai e corect,oameniisi-au pierdut umanul din ei,traim intr-o jungla in care chiar daca esti bun,raul te pune la zid...unde mai mult castiga raul decat binele.Oamenii au inima de piatra si sunt doar pe interes....m-am saturat de lumea asta.De ce ingaduie Dumnezeu asta cand este atat de mare??Unele lucruri rele in viata ni se intampla fara o explicatie,fara sa platim pentru anumite pacate,ci doar se intampla.Dar de ce.Pe mine asta ma distanteaza de Dumnezeu..sau mai vad oameni dornici sa ii slujeasca prea mult lui Dumnezeu si cad in extreme,sunt foarte obsedati de orice si practic dau in schizofrenie..dar de ce ingaduie Dumnezeu asta??
Și cel rău este întotdeauna învins de cel bun pentru că cel rău nu poate să-l înțeleagă pe cel bun și de aceea se va enerva, oftica, își va roade unghiile de ciudă pentru că nu poate să-l facă pe cel bun să fie rău:) Îl va considera pe cel bun puternic și se va teme de el pentru că pe acesta nu-l poate atinge cu răutățile lui Și în plus, dacă ești bun până la capăt, poți să-l faci și pe cel rău să fie bun. Trebuie răbdare multă
Reply With Quote