Subiect: De ce?
View Single Post
  #17  
Vechi 14.03.2012, 17:40:54
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
si pe mine m-au darmat cazurile cele 2, in care o mama a 7 copii, insarcinata din nou fiind si-a omorat pruncul de 6 luni si cel in care un tata si-a inecat baiatul de 15 ani si fetita de 3 ani, inecandu-se si el.

cel putin cand am auzit primul caz nu am mai fost buna 2 3 zile ... sincer, eu m-am gandit ca o fi plans copilul, o fi scos-o din sarite si l-o fi trantit de nervi ... adevarul e ca la oboseala si la nervi, in momente de nebunie si intunecare omul mai clacheaza psihic si mai poate face lucruri care pot fi fatale ... sa ne fereasca Dumnezeu pe toti de asemena momente ... dar cica nu, copilul nu facuse nimik, femeia avand mai multe boli psihica, dupa cum s-a zis apoi, a auzit voci ca bebelusul ar trebui sacrificat ca jertfa in numele lui Dumnezeu ... mi-e mila de biata femeie, un suflet amarat si chinuit care si-a pierdut mintile ... imi pare foarte rau de ea ... si imi pare si mai rau pentru copiii care au ramas fara mama, aceasta fiind sigur bagata ori la inchisoare ori la spital ... este ingrozitor ca un copil sa creasca fara mama .... si nici eu nu inteleg de ce a fost ingaduit asa ceva ... dar cu siguranta stie Dumnezeu de ce si ce pot spune e ca trebuie sa ne resemnam ...

cel de-al doilea caz, altul care m-a dat peste cap ... este ingrozitor sa iti pierzi copilul, in orice fel ar fi ... si la varste asa de fragile ... sa fereasca Dumnezeu si Maica Domnului pe toti parintii de asemenea tragedii ... nici nu vreau sa imi imaginez ce a fost in sufletul Maicii Domnului cand si-a vazut copilul pe cruce dandu-si sufletul ... cata durere, cat chin ... mamele alea sunt terminate ... chiar mi-a fost ciuda pe nemernicul ala care a facut totul premeditat ... una e un om bolnav psihic si una e sa te razbuni pe un suflet care nu are nici o vina ...

nu ma chinui sa inteleg de ce s-au intamplat asemena grozavii, de ce a fost permis asa ceva, ma rog doar sa ne fereasca DUmneeu cat se poate de tragedii, de pierderi de copii, este cel mai dureros lucru posibil ... eu sunt foarte dependenta de copiii mei, ii iubesc enorm. si ma rog si eu sa le dea Dumnezeu multa sanatate si viata lunga si sa aiba grija de ei ... si oricare ar fi caile Lui sa le pot accepta, oricare ar fi acelea ...
Draga doamna, in ambele cazuri au fost implicati bolnavi psihici.
Nu are rost sa ne lamentam,un om normal nu va ajunge acolo!
Sa zicem"Doamne fereste!"

Obsesia pt copiii dvs nu cred ca le va face bine pe termen lung!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 14.03.2012 at 17:45:48.
Reply With Quote