View Single Post
  #627  
Vechi 20.03.2012, 10:31:37
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de roxanapopa70 Vezi mesajul
bine ca preotul nostru nu e extremist ca tine,daca era ca tine paraseam de mult BO.
Știe el de ce nu este extremist...iubirea și înțelepciunea lui te va ține aproape de el.

Citat:
În prealabil postat de roxanapopa70 Vezi mesajul
eu pe cine sa cred pe catalin sau pe dalai lama care a spus ca nu e importanta religia ci ceea ce faci in viata?care prezinta mai multa credibilitate?in momentul de fata sint contribuabil la BO si vizitez si BRC fara sa ma simt vinovata.la urma urmelor ceea ce conteaza sint faptele tale,ce lasi in urma ta.asa ne-a spus preotul duhovnic(atentie ortodox) care stie bine ca sintem o familie mixta
Ascultă de duhovnicul tău...dar ține minte că, creștinismul nu e numai o afacere de Duminică, ci e o strădanie de toată zilele. Ceea ce ce ți-a spus preotul nu e greșit - noi vom merge cu faptele noastre la judecată, nu cu ceea ce am citit sau am cât de frumos am vorbit (gen Dalai Lama) - ai găsit un articol pe net care ți-a dat răspunsul la ceea ce tu doreai să auzi și gata...hai să ne facem propia credință. Sunt convins că până nu ai găsit acel articol nu știai mare lucru despre Dalai Lama. Credința înseamnă și ascultare la fel cum fiul ascultă de tatăl său și de mama sa, așa și noi trebuie să ascultăm de părinții noștri duhovnicești.

Sunt multe chipuri de a intra în împărăția lui Dumnezeu, dar numai o singură ușă: Iisus.
Reply With Quote