View Single Post
  #24  
Vechi 19.03.2015, 15:16:46
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit parere !

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Ooooo, preaîntunecimea voastră, "domnule" franc-mason, am onoarea :) Chiar ești mason? Pe bune? Cum e? E ciudat tare, așa-i? În ce grad ești? Care-i misiunea ta pe forum? Sau în general? Când se adună "frații"? În fine, nu-mi spune, nu sunt curios, era o ispită, ca să te cicălesc.

Măi, mânca-te-ar Raiul și pe tine de rătăcit mic, ce tot vorbești acolo? Marea triadă? E marea de prostie din căpșorul tău.

Care verset din Biblie, sau care citat al Sfinților Părinți, sau care Sfânt Sinod Ecumenic din cele 9, spune de triade, pleiade, etc.? :)

Nula. Nada. Niente. Nimic, nici unul, niciunde.
Trăiești în minciună. E alegerea ta. Eu nu mă opun. Dar am datoria să te atenționez, dacă te iubesc.

Când spui că toate sunt căi egale, contrazici Biblia:

"Nimeni nu poate să slujească la doi domni, căci sau pe unul îl va urî și pe celălalt îl va iubi, sau de unul se va lipi și pe celălalt îl va disprețui; nu puteți să slujiți lui Dumnezeu și lui mamona." - Matei 6, 24.
"Nici o slugă nu poate să slujească la doi stăpâni. Fiindcă sau pe unul îl va urî și pe celălalt îl va iubi, sau de unul se va ține și pe celălalt îl va disprețui. Nu puteți să slujiți lui Dumnezeu și lui mamona." - Luca 16, 13.

Dar mai ales, uite ce spune:

"Căci se vor ridica hristoși mincinoși și prooroci mincinoși și vor da semne mari și chiar minuni, ca să amăgească, de va fi cu putință, și pe cei aleși." - Matei 24, 24
"Se vor scula hristoși mincinoși și prooroci mincinoși și vor face semne și minuni, ca să ducă în rătăcire, de se poate, pe cei aleși." - Marcu 13, 22.

Deci nu pot fi 3 hristoși adevărați. Ci numai Un Hristos, care spune și pune Adevărul, iar ceilalți 2 sau mai mulți, care mint. Deci conform Bibliei, cum ți-am arătat.

Cum să alegi de bună voie, să stai în așa mare nebunie și nerozie, să crezi că oricine se numește creștin, se mântuiește?

"Nu oricine Îmi zice: Doamne, Doamne, va intra în împărăția cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu Celui din ceruri." - Matei 7, 21.

Și în nici un caz, niciodată, o mișcare politică, ca franc-masoneria, nu va spune Adevărul. Că luptă împotriva Lui.

În fine, te compătimesc sincer...

P.S.:

BARSAUMAAAAS ! :)
Aștept răspuns, te rog frumos, la această postare: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...&postcount=780

Mulțumesc.
Si...apropo, am uitat sa spun: nu numai crestinii se mantuiesc ci si musulmanii,ba si pieile rosii !!!
Reply With Quote