View Single Post
  #5  
Vechi 09.05.2019, 11:31:36
MGTOW4life
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Si daca Tatal nu are un piept, ce te faci? Si daca nu are o structura ca un om (pentru ca banuiesc ca nu are), atunci...? Pentru ca expresia "sanul Tatalui" este evident simbolica.
Refuz sa citesc si sa inteleg mai departe logica asta care frizeaza ratiunea.
Doamne, Dumnezeule, unde am ajuns sa scoatem iepuri din Scriptura si alte minunatii din astea???
E clar ca nu citesti scriptura.
Dumnezeu a făcut pe om după chipul Său. Alo... Despre ce vorbim? Adam este numit fiul lui Dumnezeu.
*Biblia. Luca 3:38
[38]fiul lui Enos, fiul lui Set, fiul lui Adam, fiul lui Dumnezeu.

Uite. Dumnezeu are înfățișarea unui Om.

*Biblia. Ezechiel 1:27
[27]Am mai văzut iarăși o lucire de aramă lustruită, ca niște foc, înăuntrul căruia era omul acesta și care strălucea de jur împrejur; de la chipul rărunchilor lui până sus și de la chipul rărunchilor lui până jos, am văzut ca un fel de foc și, de jur împrejur, era înconjurat cu o lumină strălucitoare.

Citeste si te minunează. Tu esti new age dacă nu crezi că Dumnezeu are înfățișarea unui Om în spirit. Adică Tatăl.* Si versete sunt o grămadă. Si la Daniel la fel...

Tatăl arata in spirit ca un om inconjurat de foc si lumina îar Cuvântul Său se află în sân(piept).
Care e problema? De ce nu poți să crezi?

E mai bine cu 3 nu? Un bărbat il naște pe alt bărbat prin alt bărbat din toți vecii. Da are logică...
Reply With Quote