Subiect: "dezbotezare"
View Single Post
  #30  
Vechi 14.12.2007, 21:59:25
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Glamorous_witch
Nu il urasc pe d-zeu,pur si simplu nu cred ca exista.Si chiar daca as crede ca exista,tot nu as fi o buna credincioasa.eu nu pot sa ascult neconditionat de nimeni,sunt independenta,iar cand intr-adevar ascult de cineva o fac numai daca respect si apreciez acea persoana.Si nu suport sa imi spuna cineva ca trebuie sa fac un anumit lucru,daca nu vreau sa fiu intr-un fel sau altul pedepsita.Mai mult ca sigur nu o sa il fac.asa a fost si la scoala......ma straduiam mult sa invat,sa ma documentez in plus fata de ce ni se preda,la acele materii unde ni se explica de ce avem de facut un anumit lucru,profesorii ne tratau cu respect,ne ascultau ideile so opiniile.este peste putinta mea sa inteleg ideea aceasta,atat de raspandita in aproape toate religiile.Fa asa si ajungi in rai.Gresesti,arzi in iad.
Asta este voia ta si trebuie respectata ca atare, pentru ca El ne-a dat libertate deplina. In ceea ce priveste raiul si iadul este universal valabil si logic, bine faci, bine primesti, rau faci, rau primesti. Oricum, Dumnezeu sa te lumineze !
Reply With Quote