View Single Post
  #288  
Vechi 20.10.2014, 22:14:33
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Pentru prima data in istorie, pastori crestini din SUA vor primi amenzi de o mie de dolari pe zi sau vor merge 6 luni in puscarie daca vor refuza sa oficieze "casatorii" homosexuale.

Sursa: http://dailysignal.com/2014/10/18/go...dding-go-jail/

Desigur, sursa e "de mana a doua" si trebuie sa avem rabdare ca stirea sa fie confirmata de mediile de incredere. Daca se confirma, ar fi nu doar trist, ci ingrijorator. In "Tara Libertatii", in "Tara amendamentului unu", iata ca Cezarul ii constrange pe crestini sa faca ceea ce Dumnezeu interzice sa fie facut. Ar fi o nebunie sa ne linistim, ori chiar sa ne bucuram ca asta li se intampla pastorilor protestanti. Maine s-ar putea intampla preotilor catolici ori ortodocsi. Hodie mihi, cras tibi.
De cand imi racesc eu gura ca, cu "globalistii din umbra" singura solutie este seditiunea armata si asasinatul politic. Propria noastra credinta lucreaza aparent impotriva intersului normalitatii si supravietuirii speciei: prea multa supunere, prea mult obraz intors. Si nu cum porunceste Domnul, iertare de spatezeci cate sapte, in viata privata, ci iertam pe dusmanii lui Dumnezeu. Adica singurii pe care avem dreptul si datoria sa ii uram si sa ii luptam. Ca sa fiu mai clar, supunerea catre "Cezar" a trecut deja de limita la care e o forma de suicid al speciei. Vrei ca copiii tai sa traiasca intr-o lume normala, in care barbatii se casatoresc cu femei? Atunci, acel milion de coreligionari ai tai, care au demonstrat in Franta acum ceva vreme, fiind nebagati in seama de cainii masonici din legislativ si executiv, pardon, de alesii democratic, ar fi trebuit sa fie inarmati si pusi pe actiune. Alesilor le-ar fi tremurat nitel interfata gelatinoasa dintre hoit si scaunul ocupat, si poate altfel s-ar fi pus problema.
Ca si in credinta, si in politica sunt vag "adenominational", desi am, ca si tine, nostalgii pentru Evul Mediu (mai putin quasimonopolul crestinismului oficial, cruciadele si arderea ereticilor), insa consider ca acei care conduc trebuie, ei si nu noi, sa traiasca in teroare. Da, ai citit bine. Teroarea ca, daca isi fac de cap, o multime furioasa ii poate rupe la propriu in bucati. De ce? Pentru ca natura de narcotic, pe care o are puterea lumeasca sau spirituala, pentru cei mai multi oameni, este...truism.
Pe de o parte, oamenii trebuie sa se remasculinizeze ca specie, sa stie ce vor si de ce a nevoie, sa fie credinciosi darji. Pe de alta parte, cum am zis, politicienii trebuie sa stie ca prima consecinta a abuzului de putere sau a furtului este moartea prin actiuni Lynch-like. Atunci vor servi adevaratele valori, adica in ultima instanta, pe Dumnezeu, chiar daca, unii, poate multi, dintre ei, scrasnind.

Last edited by Theodore_of_Mopsuestia; 20.10.2014 at 22:17:56.
Reply With Quote