View Single Post
  #3  
Vechi 24.02.2006, 11:52:29
consuela consuela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2006
Mesaje: 295
Implicit

pai nici nu ma gandeam sa fie Maica Domnului sau ingeri sau ceva in acest gen! De ce ar veni tocmai la mine, eu sunt f departe de sfintenie asa ca nici nu se pune astfel problema. Posibil sa fie diavol, asta da si abia mi-a adancit problema mea!
Nu am zis nici o rugaciune in tp ala eram f mirata si curioasa, m-am gandit la un fen. meteorologic, un fulger globular ca daca banuiam vreun pic ca e spirit de orice fel incremeneam de frica, ajungeam la balamuc sau la reanimare. Din auzite e cum e, dar sa vedeti efectiv cu ochii vostri in camera unde dormiti sau unde stati o chestie din asta care se concentreaza si se misca dirijat, nu cred ca v-ar pica bine!
Problema mea e urmatoarea (bine ca nu mi-am dat numele real sa credeti ca sunt de internat): mie imi e frica sa stau singura in casa si ziua si noaptea din totdeauna de cand eram mica.In copilarie tatal meu ca sa nu ma bata ma incuia singura pe intuneric sa nu mai fac rele, eram extrem de zvapaiata si spargeam frecvent obiecte din neatentie si asta era pedeapsa...nu stiu sigur daca din cz asta, dar clar mi-e frica sa stau singura intr-o incapere mai ales daca e camera mare si pe lumina si pe intuneric, am impresia ca cineva se uita la mine din anumit punct fix si ca se si deplaseaza prin jurul meu in anumite pozitii fixe. Si dupa ce am vazut ac. eveniment pe care tocmai vi l-am descris mi-e si mai frica, atunci nu mi-a fost frica de loc dupa cum v-am zis desi eu sunt f speriata de astfel de chestii, de diavoli probabil nu stiu nici eu.
deci efectiv ies pe hol ,in casa nu stau nici ziua cu lumina maxima! pt ca sunt niste chestii care exista si nu pot sa le trec cu vederea pt ca ma napadesc gandurile si ma ia cu o frica nemaipomenita. Cum vine cineva in camera cu mine imi trece complet frica, poate fi si un animal. Am fost desigur sa-mi citeasca preotul, acolo ma simteam bine si imediat cum eram pusa intr-o situatie din asta iar ma speriam prin intensificarea gandurilor mele date clar de logica mea care spune ca exista ceva mai puternic decat noi care ne vede , ne trimite ganduri, si noi nu avem nici o putere, daca vrea ne face praf sau isi bate joc de noi cum are chef cu aparitii si ce o mai fi! Pana acum nu am patit nimic din care sa ma sperii, dar stiti vorba aia "ulciorul nu merge de multe ori la apa".
Reply With Quote