Subiect: Harry Potter
View Single Post
  #5  
Vechi 02.09.2005, 21:53:28
Mikhael Mikhael is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.08.2005
Mesaje: 52
Implicit

Eu nu i-as da copilului meu sa citeasca asa ceva. Sunt mii de povesti mult mai interesante si mai frumoase decat Harry Potter. Genul acesta de carte, cu secrete "intunecate", si tot tacamul nu e potrivita unui copil. In plus, pana la 7 ani copii fac greu deosebire intre fictiune si realitate( acesta ar fi si unul dintre motivele pentru care copiii de sub aceasta varsta nu trebuie lasati sa se uite la televizor).

Am citit undeva un articol pe care nu-l mai gasesc, unde copiii isi spuneau parerea despre cartea lor preferata. Ceva de genul, citez: "O sa caut sa fiu exact ca Harry, sunt sigur ca magia exista". Cam neortodox, nu? Chiar vreti ca fiul/fata dvs sa aiba ca model in copilarie pe Harry Potter? :D Sa fim seriosi.

Star Wars, alta prostie. De fapt, din o mie de filme pe care le face Hollywood-ul in fiecare an, selectate, decat vreo doua-trei sunt bune de ceva, asa ca n-are rost sa ne mai miram.

Cat despre mesajele din spatele melodiilor, Valentin. Am auzit multe cazuri. Este o practica obisnuita, mai ales in muzica rock. Se pare ca diavolul nu doarme niciodata.
.
Despre buletinele 666, chiar nu ma afecteaza. Pot sa puna semnul asta oriunde vor, pe un crestin adevarat nu-l vor afecta nici mesajele subliminale, nici buletinele 666. Parintele Arsenie Papacioc foarte frumos odata ca "Dumnezeu ne iubeste mai mult decat ne uraste diavolul" Si asa si este. N-avem de ce sa ne fie teama
Reply With Quote