View Single Post
  #63  
Vechi 31.10.2015, 22:48:05
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Printre cei care au murit în incendiul de vineri seară, soldat cu moartea a 27 de persoane și rănirea altor aproape 200, se numără și una dintre angajatele care se ocupau de curățenia localului. Familia acesteia a declarat că era angajată la negru și că primea 100 de lei pe zi, iar vineri seară a mers la muncă în locul unei alte colege.
"Erau mai multe fete pe care le trimitea cu rândul. Și ea se număra printre ele. În acea zi, nu trebuia să fie ea. Colega ei a sunat-o și i-a spus: "Te rog frumos, poți să îmi faci în loc, că eu mă simt foarte rău? Și atunci ea a mers”, au spus membri ai familiei văduvei, în urma căreia au rămas cinci copii minori.
"A preferat pentru un milion să meargă acolo pentru că este prea amărâtă. Vă dați seama: soțul decedat, o mamă decedată, un tată paralizat la pat și cinci copii. Avea 38 de ani. Și copiii minori toți. Cei mai mici sunt în vârstă de 11 ani, gemeni”.
Se pare ca seful acelui club a mai detinut in trecut alt club care a ars in totalitate in urma unui incendiu.
Sandramua asta care a ars nu avea nici un fel de autorizatie si cu toate asta
functiona intr-o zona centrala.Asta inseamna ca patronul este uns cu toate
alifiile si a uns toate rotitle sistemului.
Nu cred ca se va ajunge la adevar, se va gasi un tzap ispasitor din moment
ce multi politiceni si chiar cei de la ISU s-ar putea sa fie implicatii in spagi.
Cert este ca un astfel de club fara spaga consistenta nu se poate tine in centru capitalei in conditiile in care nu avea nici o autorizatie.Iti cam trebuie tupeu extrem de mult pt asa ceva.

Cat despre ce spune nea domn-sef procuror toata lumea stie ca in justitie pedeapsa este invers-proportionala cu
spaga care se da.
Si va trece si eveimentul asta si va veni altul in care vor muri altii si iarasi se va unge rotitle necesare si tot asa si asa.
Asa este tzara asta.Banul niveleaza tot si orice.Absolut orice.

Last edited by Copacel; 31.10.2015 at 22:50:46.