View Single Post
  #420  
Vechi 29.03.2010, 03:22:55
eugenia petre eugenia petre is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.03.2010
Locație: nuthouse
Mesaje: 26
Implicit

Eu nu cred ca Biserica discrimineaza femeia, ci consider ca femeia discrimineaza Biserica, adoptand o tinuta necorespunzatoare, ispitind sfintii calugari, lasand tampoane in toaletele manastirilor, refuzand sa poarte acele sorturi nespalate si urat mirositoare pe care calugarii le intind generos tuturor depravatelor care in scopuri diabolice intra in pantaloni scurti ca sa intarate poftele carnale ale preasfintilor barbati. Ei nu fac toata ziua altceva decat sa se roage, iar gandul lor nu sta la fundurile desfranatelor, dar ele continua sa ispiteasca. Cu ce scopuri ascunse vin acele femei imbracate in fuste scurte? Nu este cumva o discriminare la adresa Sfintei Biserici? De ce vor sa darame echilibrul milenar al unei Biserici care exclude femeile la menstruatie pentru ca in trecut lasau pete?
Eu am intrat in pamant de rusine cand am purtat o fusta trei sferturi in fata parintelui duhovnic cu care am o legatura foarte speciala.
Oricat de smerite am fi, nu putem cere de la Sfanta Biserica sa fim tratate egal cu barbatii pentru ca pana cand nu vor dispare aceste uscaturi, ele ne vor reprezenta si pe noi, cuvioasele.
PS. Eu am citit undeva ca si femeile au polutie. Puteti sa imi spuneti cum se manifesta si care este canonul? Pentru ca eu cred ca s-ar putea sa am si nu m-am spovedit pentru asta, eu doar am povestit gandurile necurate cu duhovnicul duhovnicului.
Reply With Quote