View Single Post
  #424  
Vechi 29.03.2010, 16:38:08
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Sophia e o femeie cu potential care ar vrea sa faca mai mult pentru cei din jur si pentru oameni si Biserica in general. V-a cerut un sfat si e ok daca puteti sa-i dati. Cei care au idei le au din experienta si experienta nu o au toti.
Nu cred ca e cazul sa fie acuzata de mandrie [pe care o avem toti de altfel], ca nu a incercat sa ia locul niciunui barbat. Insa e normal sa-si doreasca sa ajute mai mult; asta e una din calitatile crestinului. Si, bineinteles ca nu e satisfacuta de ideea de a sta degeaba si a nu aduce roade pentru pocainta ei.

Sophia, roaga-te si cauta mai departe. Dumnezeu iti va deschide usi :)
Daca intradevar vroia sa faca, facea. I-au dat mai multi sfaturi aici despre ce si cum. Oricum, daca citesti ce a scris de la inceput, ea nu a cerut nici un sfat, doar s-a plans ce nedreptate i se face ei de catre biserica.

1) Eu nu am acuzat-o de nimic, am spus doar o simpla parere. Drept dovada ca am spus ca sufar si eu de aceeasi problema.
2) O crezi atat de proasta incat trebuie sa raspunzi tu in locul ei? Eu am citit multe posturi de-ale ei si nu mi s-a parut a fi slaba de minte. Ce ar fi ca fiecare dintre noi sa raspundem pentru propria persoana, cum vom face de altfel si la Judecata?
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote