View Single Post
  #23  
Vechi 19.11.2021, 10:57:16
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.281
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Demnitatea fiecare o poartă cum știe, eu n-am sugerat că ÎPS Teofan nu ar fi, eu m-am referit că la începutul bolii, puțini au fost în față ca ÎPS Teodosie care a riscat mai mult.
Asa este, ai mare dreptate.


Citat:
Nu cred că s-ar fi luat cineva după el, n-ai voie să intri într-un spital suport, nici să-ți vezi rudele cât timp sunt internate dacă e spital suport sau de infecțioase, sau așa am auzit că e foarte strict, și-au pus mai mulți întrebări cum de presa filma pe acolo nestingherită, dar aparținătorii nu sunt lăsați.
Presa nu interactioneaza cu bolnavii dar apartinatorii se suie pe bolnav si-i taie perfuziile si tubu de oxigen. Nu poti sa risti lasandu-i liberi prin saloane.

Citat:
Păi riscul e moderat spre mic, dacă ai și anticorpi de la trecut prin boală sau ser, ai combinezon, respecți circuitele în mod profesionist, te dezinfectezi după inclusiv sterilizezi hainele etc.
Asa este, a evitat orice risc. Poate a vrut sa luam aminte si noi si sa incercam sa ne pazim daca nu avem credinta macar cat o samanta de mustar ca te ia.

Citat:
Cred că mesajul e unul simbolic de suport psihologic.
Nu stiam ca ortodoxia urmeaza si foloseste invataturile si tehnicile egipsihologiei moderne, lumesti, credeam ca mantuirea noastra e de natura Divina, Mesianica, Harica si nu de natura egipsihologica lumeasca croita dupa mintile lui freud, niesche, menghele, junghi, adler, horney, prom, stack sulivan, ericson, pavlov, superman, batman, spiderman, robocop, gozila, stivjobs, billgates, placebo si altii.

Cred ca a dorit sa faca mila.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote