View Single Post
  #8  
Vechi 25.11.2021, 10:46:35
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cameleon duhovnicesc ce esti, esti ca sarpele si cameleonul...

Tot trambitai credinta ta, si acum fugi ca speriatul sa te scape... lumea si nu Dumnezeu.

Da Trambitele tale nu au puterea sa te salveze? Sa te vindece?

Unde a fost credinta ta donle?

In toate posturile faci prozelitism la Trambitele tale la Trompetele Apocaliptice. Acum ti-ai pierdut increderea in ele?

Daca sunt mai mari decat profetii nu trebuiau sa te ajute in special pe tine, ultimul ramas dintre credinciosi?


Tu, care esti atat de mare, profet intre profetii sectari, descoperitorul pamantului plat, antivaccinistul vaccinat, sectarul nesectar, ordoxul condamnat de BOR, chiar credinta ti-a fost atat de putina incat sa nu crezi prin necredinta ca necredinta te salveaza de orice boala?



Unde ti-e credinta domnle ca ne tot arati din alea cu vise, ca esti mare si ai descoperiri... ti-a pierdut dumnezeul pe drum?
Dragul meu, Domnul Trambitelor, Hristos-Cuvantul m-a inviat si m-a vindecat cand eram aproape sigur mort, nu stiu probabil de covid sau de ceva foarte grav ca boala se tot agrava chiar sub medicatie si sufeream deja de cateva zile si iata ca nu mai puteam respira si nu mai aveam nicio speranta. Am strigat dupa El si m-a salvat doar cu Cuvantul in ceasul acela, deci de atunci inainte ii datorez viata ca un slujitor daca sunt recunoscator cinstit.

Dar nu se cuvine sa-L ispitim cu nepasarea de suflet si nici de trup ci e bine sa folosim si traTAmentele duhovnicesti si medicale. Pricepi?.. Si de aceea m-am vaccinat caci lucrand printre studenti nu se poate sa fiu iresponsabil sa ma opun institutiei si sa ma sinucid prin iresponsabilitate. Crezi?

Mie mi-e clar ca nu vaccinarea e problema ci vaccinarea obligatorie-silnicopata si certificatul-cazierul verde si digitalizarea spre simplificarea birocratiei ca sa-ti adune intrun singur cip-stik toate datele si sa te pecetluiasca cu o identitate lumeasca pentru ca sa aparti sistemului lumesc condus de antihrist si sa te reeduce si sa te reintegreze ca sa dai dreptate la toata ”stiinta” si ”justitia” lumii care nu ajuta pe nimeni fiind o desertaciune a desertaciunilor, vorba sfânteleptului rege Solomon ziditorul vechiului Templu al lui David.

Esti pripit si scoti sunete oparite (cucuvrEU, chiul, cucuvreEU) din gurita aia neagra in cerul gurii, gurita de pui de broasca stricata, din ala care se da victima si face mereu pe dos sufland laudarosenie corupta si chemare la inhaitare si prigonire.

Nu trambitam credinta mea ci marturiseam credinta caci e porunca. Nu-s trambita ci un ortodox mic ucenic asa cum se vede din semnatura.

Dar tu ce esti daca nu iei pilda de la patriarh ca sa nu osandesti pe cei ce se vaccineaza ca un sectar veritabil ce se lupta ca sectele, cu ”sectele”?

Nu ti-am repetat ca esti confuziv si analfabet si nu vrei sa deosebesti neoprotestantii (sectele) de Trambite? Dar nici sectele nu e voie sa le osandesti si sa le terorizezi lansand prigoane inchizitoriale slugarnice marelui papalâc ci daca esti investit ca arhiereu sau preot sau daca esti trimis, abea atunci ai autoritatea sa te pronunti, mustrand cu duhul blandetii nu en gross ci doar fapta si viciul cel rau, neiubirea de Hristos-Cuvantul dovednind duhovniceste ca nu esti ipocrit incat sa se poata vedea si simti ca ai duh umilit, inima blanda si smerita.

Marsh la lectii ca te crezi invatat, cult, stiutor dar te manifesti ca un sectar-sectar raspopit care s-a intors sa slugarniceasc marele babilon si idealul papalâcului care o sa-ti dea o comuniune ”sfanta” in dovleacul de Hellovewin unde o sa (i)rationalizati pana o sa cadeti de tot afara din pom.

”Cucuvai, cucuvrEU, cucuvai, cucuvrEU,...” hai nu carai pe sfinvers si nu te mai da victima oparita caci nu io ci tu esti serpisorul cameleon care cu un ochi te uiti la slanina si cu celalalt vdupa mustele stricate pe care vrei sa le inghiti ca-ti dau apa la moara gogoserpisorilor-VIPeresuUsurilor-shefhuletzele ce-ti ies din gurita indreptatindu-ti mitomania care te face ”vrednic” ca un Conte berău, vrednic de gloria bunicului sau mare baalron de MieunhauhauZen.

Nu ma astept sa-ti revii, esti o cauza pierduta, dar atat de tare crezi in necredinta ta nedrepta primita kkdău de la pripitii sefi incat toti naivii se iau dupa tine. Asa asa, du-i in ”mila”-râpă, acolo e valea lui piliosafat, valea mortii unde pruteti sa va jucati dea niriirirvana provocand si ispitind ucenicii si batjochurind eroii si mucenicii.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 25.11.2021 at 13:41:10.
Reply With Quote