View Single Post
  #9  
Vechi 30.06.2021, 18:20:34
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Dragule noi nu am adus nimic nou pe forum.

Singurul nou pe aici esti tu cu "inventiile" tale.

Tot ce a venit este din vidanja ta.

Ti-ai primit inapoi ce ai refulat.

Credinta si bucuria? Rahatul ordinar inmagazinat pe care il refulezi ca sa-i corupi pe altii.
Voi, cei trei magi de la apus ati adus necredinta in Cele 7Tr.Ap. impunand ca niste rinoceri turbati cu nasi-cornul pe sus necredinta voastra gresita.

Sunt de la inceput pe forum asa ca nu eu am venit ci tu ai venit mai tarziu.

Voi ati iesit cu pupincurismul la sefii lumii, cu vidanaja si ventilatorul, voi v-ati facut parasi si mari inchizitori facnd rapoarte peste rapoarte, voi mi-ati sapat groapa ca sa va pisati pe mine si pe marturia mea. Voi ati batjocurit pe Hristos-Cuvantul, Dumnezeul bisericii cu care va bateti in piept ca o aparati, si tot voi sustineti ca sfintele Trambite sunt sectari sau demonizati in ciuda Cartilor Minunate, in ciuda minunilor reale, vindecarilor, milioanelor de martori, vietii exemplare fara corceala, obedienta sau compromis, a firii blande si smerite, umile, in ciuda oricaror evidente de necontestat. Negati mai departe si vreti sa va cred eu pe voi, pe voi cei trei magi de la apus, mari tembeologi raspopiti care in loc sa iubiti si sa lucrati mila si mantuirea v-ati pus in locul stapanului si lucrati voi judecata, exclusivismul, blestemul, anatema, razbunarea. De frica de Cele 7 Tr.Ap? Insemna ca sunteti niste lasi ipocriti, niste fricosi. Nu incapeti de Trambite si vreti sa le excludeti din Dumnezeu? Nu puteti oricat v-ati cazni sa faceti lucrarea diavolului!

Nimeni nu le poate scoate din mana Pastorului cu Crucea! Nu e ca pastorii din lume care sunt platiti si care atunci cand vad lupul vand oile, biserica si fug sau mai rau se fac partasi si se aliaza cu haita lupilor travestiti si cu haita demonilor camelomi pentru a sta pe scaunul de mare sef al lumii.

Nu te pripi la infinit!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.06.2021 at 18:27:53.
Reply With Quote