Subiect: mi-e frica
View Single Post
  #42  
Vechi 23.06.2007, 23:39:23
Silviu Silviu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2007
Mesaje: 139
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastiana
:)Silviu,sper sa ma ierti pt.ca gandesc si ma exprim liber,recunosc aceasta,prea liber uneori,expunandu-mi punctele mele de vedere,si pt.ca ti-am zis direct adevarul in fata,si fara ocolisuri,dar cateodata facand lucrul acesta cu altii,deci si cu tine,referitor la faptul ca toti suntem supusi greselii si pacatelor,imi amintesc si eu mie mereu,ca sunt si eu supusa greselii ca si tine,caci toti suntem oameni si mai gresim,vizavi de judecarea aproapelui,criticandu-l,sau mai rau,barfindu-l,ceea ce e un lucru si mai grav,acela de a barfi,intrucat barfa duce direct in adancul cel mai adanc al iadului,asa ca atragandu-ti tie atentia,nu fac decat sa imi spun si eu mie si sa iau aminte la mine,prin tine,ca toti pacatuim,dar nu trebuie sa stam si sa persistam in pacate,ci sa ne ridicam cu totii,spovedindu-ne si impartasindu-ne,si astfel Dumnezeu,prin cainta noastra sincera si curata,spalandu-ne si curatindu-ne pe noi de cele rele si murdare ale sufletului nostru cel intinat.E omeneste a gresi,dar e mai mare pacat a sta si a persista in greseala,si a nu te indrepta si ridica,cu ajutorul Lui Dumnezeu si al Maicii Lui,cu toate Puterile ceresti ale Binelui Suprem si Absolut.Doamne ajuta!
Da Sebastiana :).Crezi ca mie nu imi pare rau de ea?Sau de altii? Cearta-ma daca vrei n-ai decat.
Reply With Quote