Subiect: mi-e frica
View Single Post
  #43  
Vechi 23.06.2007, 23:43:23
Silviu Silviu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2007
Mesaje: 139
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastiana
Silviu,vezi-ti de pacatele tale,"doctore,vindeca-te mai intai pe tine insuti,si apoi pe altul",si pentru cultura ta generala,sa stii ca rugaciunea inimii si a mintii o poate face oricine,de binevoieste aceasta,chiar si cu respiratie,uite eu si cu f.multe alte persoane avem dezlegare si,deci binecuvantare,de la Duhovnicii nostri sa o rostim cu respiratie inca,si nu sunt nici macar sora de Manastire,nici rasofora,nici monahie(maica,calugarita),nici schimonahie,nici stavrofora,nici macar nu sunt intr-o stare avansata spiritual,sunt mult prea pacatoasa si cred ca te intrec si pe tine la pacate.Dar,a te lega de pacatele altuia,consider ca e un lucru rusinos,atata timp cat si tu esti pacatos,la fel ca noi toti ceilalti,nu esti tu Sfant,ca daca erai astfel,nu o acuzai asa sau,mai mult,te rugai pt.ea,in loc sa ii aduci acuze grave,ca de ce-o fi sau nu o fi,ca vezi Doamne,"o curvi"sau cine stie ce"pacat grandios"o mai face,de parca tu nu ai face pacate si greseli,"smeritul de tine si nepacatosule","cred ca nu ma crezi cand iti spun ca tu nu esti Sfant",ca vad eu prea bine ca tinzi sa arunci cu pietre si sa improsti cu noroi in cineva care cere un mic sfat si putin ajutor din partea celor care binevoiesc a-l da,daca nu te pricepi si incepi a jigni,mai bine stai cuminte in banca ta,si vezi-ti de ale tale pacate,"mult prea ravnitorule si evlaviosule".P.S.Stie ea mai bine ca va scapa cu bine,dar numai si numai cu ajutorul Lui Dumnezeu,al Maicutei Domnului,al tuturor Sfintilor Lui,al Duhovnicului ei si al cui mai stie ea,al familiei ei,etc,etc.Si nu a luat-o cel rau sub"aripa"lui,ca tu nu ai de unde sa stii aceasta,ai grija sa nu te ia pe tine cumva,daca mai vorbesti asa ceva, sa te fereasca Dumnezeu de aceasta!Doamne fereste,apara si pazeste!Amin!si Doamne ajuta!
Ia stai putin si gandeste, de ce arle a postat aici pe forumul asta? Pentru ca vrea raspunsuri.I-am dat un raspuns.Mai dur, ce e drept dar e realist.Acu sa nu imi zici ca dracu nu exista.
Reply With Quote