Subiect: Frica
View Single Post
  #14  
Vechi 03.11.2006, 08:30:37
maria55 maria55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2006
Mesaje: 652
Implicit

Cred ca tot n-ai inteles ce vrea sa spuna Negroponte si mirelat .
Nu ne intereseaza orice lectura , fiecare citeste ce crede el de cuviinta ce-i de folos sufletului . Ori citim Vietile Sfintilor , ori puteri paranormale nu se poate si una si alta . Vezi ca si cei rataciti (nici un apropo ) stiu rugaciuni si le recita cum vor . Noi am vrut sa-ti spunem ca nu impartasim parerea ta cum ca ai fi dotata cu nu stiu ce . Sau chiar daca e asa nu e directia care ne intereseaza .
Pentru asta nu trebuie sa bati cu pumnul in masa . Pentru ce ai nevoie de confirmarea noastra ? Si asa ne consideri inculti si care "nu gindesc " .
Ramai cu convingerea ta ,nu ti-o ia nimeni , dar sa nu te miri daca intr-o zi n-o sa mai poti dormi sau ca zboara farfuriile prin casa , sau se deschide usa si nu intra
nimeni . Cu alte cuvinte noi zicem ca e gresit ce crezi tu .Daca ai nevoie de sfat mai stam de vorba ,daca nu ,nu .Nimic nu se face cu sila . Mie mi-e mila de tine (nu e vorba de mila lumeasca ca "vai saraca " ), mi-e mila de un suflet creat de Dumnezeu care este chemat la cunoasterea adevarului ca toate celelalte . E pacat sa rataceasca .
Eu te respect asa cum esti ,asta nu inseamna ca n-am voie sa-mi spun parerea de frica sa nu aud ce nu trebuie .
Doamne ajuta !
Reply With Quote