Subiect: Frica
View Single Post
  #16  
Vechi 03.11.2006, 08:59:29
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

In ceea ce ma priveste nu am cerut ajutorul nimanui. Cand am nevoie de ajutor, ma rog la Dumnezeu si primesc ajutorul.
Da-mi, te rog, macar un pasaj, un citat, in care eu cer batand cu pumnul in masa, va oblig adica sa credeti sau sa impartasiti ideile mele? Cum poti, Maria55 sa spui asemenea lucruri neadevarate? Ti-am cerut eu vreo confirmare? De ce umbli cu insinuari?
Daca am nevoie de vreo confirmare, eu stiu cui sa ma adresez.
In afara de tine, nimeni, nici chiar eu, nu am folosit cuvantul "paranormal". Da-mi, te rog, pasajul in care eu sa fi folosit acest cuvant.
Cand voi avea nevoie de un sfat, de asemenea, il gasesc la preot. Noi, aici pe forum doar schimbam idei, ne impartasim din experientele noastre. Unii da! isi permit sa mai si judece, e problema lor.
Maria55, sunt un om obisnuit. Daca eram altfel, nu stateam aici, pe acest forum. Diferenta dintre noi e ca unii judecam, adica apelam la logica, altii primesc totul fara sa intrebe nimic. Asa cred eu. In rest de ce te-ai crede tu un om superior sau inferior mie? Nu cred ca e bine nici sa ne supraevaluam, dar nici sa ne subestimam. De ce? Nimeni nu cunoaste mai bine valoarea sau limitele noastre decat noi insine. Si nu vad, nu inteleg de ce adevarul supara asa de tare. Sigur! Si pe mine ma supara uneori, ca sunt om, dar imi dau seama si incerc sa invat cate ceva, chiar daca tac si nu spun...
Reply With Quote