View Single Post
  #8  
Vechi 22.02.2024, 15:27:36
Penticostalul Traditional Penticostalul Traditional is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2015
Mesaje: 1.643
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Pe de alta parte Florin Calinescu pe facebook pare foarte serios vrand sa candideze la prezidentiale. Nu cred ca se razgandeste.

Io-l vad sigur in turul II!

Gandeste-te numai ce reclama ii fac prietenii de la iumor si de la romanii au talente.

Apoi actorii, oamenii de cultura. Apoi televiziunile, radiourile, toti cei ce-l cunosc pe Florin si astfel bulgarele de zapada se va face ditamai balaurele care-i va strivi pe toti contracandidatii.

E cel mai bun si cel mai potrivit pentru functia de presedinte caci a ajuns la mintea si intelepciunea necesara sa-i carmuiasca pe romani spre o viata mai buna si mai cinstita, fara ipocrisme si fara nebunii.

Sper sa se intalneaswca in turul II cu Dan Puric sau cu George Simion.
Forin Călinescu intra in turul II?
Ti-as spune io vreo doua dupa atatea prostii cat roata carului pe care le debitezi cu avant. Dar esti prea simpatic!

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Mircea Geoană n-are echipă de campanie
N-as™ paria că nu ai dreptate.
Doar ca mi se pare cel mai bun la ora actuala.

Am impresia însa că mai sunt tinuti pe maneca vreo cativa.
Laura Kovesi printre altii. Mai vedem, înca e timp.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Cea mai mare slăbiciune a lui Geoană e că tatăl lui face parte din grupul de conspiratori care l-a înlăturat pe Ceaușescu
Nu am nicio problemă cu tatal lui Geoană.
Care, în paranteză bine a făcut că ne-a scapat de dictatorul criminal si analfabet.

Nu am nicio treaba nici macar cu acel Geoana invins de Base.
In ultimii ani omul s-a mai spalat, s-a mai pieptanat, nu ai cum sa fii omul 2 in NATO si sa nu inveti leadership de calitate.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
aripa moscovită care a dus țara în brațele urmașilor URSS și l-a sprijinit pe Iliescu în opera de distrugere națională.
Ete na!
Nu aveam nicio altă sansa sa scapam de criminalul analfabet. Aia eram noi, romanii, in 1989. Cine altcineva sa ne scape de Ceausescu? Americanii?

Iliescu a fost cel mai potrivit pentru acea vreme, pentru că pe noi nu ne ducea capul la mai mult. Ce, nu l-am avut pe Coposu în tara? Nu l-am avut pe Ratiu? Erau aici, intre noi. Puteam sa-i alegem. I-am votat? NU.
De ce? Atat am stiut. Atata eram. Nu Iliescu si tatal lui Geoana au fost de vina ci noi toti.

Crezi ca degeaba ne-a zis Brucan "Pentru a deprinde democratia, românii vor avea nevoie de 20 de ani"? Da, eram chiar asa de prosti precum zicea tipul. Daca nu chiar si mai rau.

Last edited by Penticostalul Traditional; 22.02.2024 at 15:43:41.
Reply With Quote