Subiect: CASATORIE ALBA
View Single Post
  #77  
Vechi 26.06.2021, 22:05:46
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Petru7
Ce e de la Dumnezeu, sfânt și alb, dăinuie. Păcatul murdărește și înnegrește căsătoria și orice relație prin lucrarea sa cea neagră în timp ce sfințenia o albește.

Cine nu caută să poată în viața sa cu sfințenia va putea cu păcatul.

Dumnezeu nu poate decât cu sfințenia. Omul, în nebunia lui, poate puține cu Dumnezeu și poate multe cu păcatul. Cu păcatul nu-ți va fi bine oricât te minți crezând că vei avea un viitor fericit.
Prostie ieftina sectara.

Dumnezeu binecuvanteaza casatoria.

Sunt atat de multe familii frumoase in biserica, incat va rusineaza pe voi sectarii.
Sectarii se casătoresc și fac mulți copii, trupești, lumești crezându-se binecuvântați de Dumnezeu pentru pacatele lor din care ies copii la fel ca familiile frumoase din biserică.

Cum deci ar putea fi ei, sectarii, rușinați de familiile frumoase din biserică dacă cred la fel și fac la fel?

Asta e dovada prostiei maxime.
Nu pricepi sensul textului pe care îl citezi, la care te referi și nici măcar ce vrei să-mi spui.
Iată, ai dat o perlă de copil prostuț foarte slab la minte.

Călugării sunt cei ce nu se căsătoresc pentru a duce o viață sfântă, fără păcat în timp ce preoții și arhiereii, deși unii se căsătoresc sunt cei care evită pe cât posibil păcatul trupesc din timpul căsătoriei mergând spre finalul vieții până spre căsătoria albă și spre călugărie, albindu-și viața.

După mintea ta ăștia or fi sectanții despre care vorbești? Aceștia care pot mai mult cu sfințenia decât cu păcatul.

Deci îți dai seama că te-ai dovedit de prost cu minte de copil ce spune lucruri trăznite, ieftine, idei ce se contrazic între ele flagrant deși ai incercat să te exprimi folosind doar 3 dâre scurte, ciudate, de kakao cu pretenție de propoziții?

Nu crezi c-ar fi bine să-ți vezi de lungul nasului?
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 26.06.2021 at 22:10:21.
Reply With Quote