View Single Post
  #16  
Vechi 15.12.2014, 05:35:01
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Corinusha Vezi mesajul
Serios?! Se blameaza tom si jerry?! wow. o paranteza; de fapt, nu ma mir; in SUA e ilegal oul kinder -pe cand armele le gasesti la "orice colt".
Desenele cu Tom si Jerry erau preferatele mele, dar nu cred că vedeam mai mult de 20-30 min/zi.
Îmi plăceau ce-i drept si diafilmele si cărtile cu Povesti Nemuritoare. Oare se mai găsesc acum?

off topic : Oul Kinder l-am văzut comercializat in NY la magazinele cu produse europene. Desi, probabil ar trebui interzis din cauza acelor componente minuscule pe care le are în interior si care este pericol să fie înghitite de copii. Aici legile sunt foarte stricte (mai ales in California, care este un fel de "stat în stat") în ceea ce priveste protectia si securitatea copiilor.
Pentru ca lucrez in domeniu, stiu de pildă de cazul unor hanorace pentru copii care au fost retrase de pe piată pentru că aveau snururile prea lungi la glugă si era pericol să se stranguleze cu ele copilul.
Legat de arme, eu sunt de 8 ani in State, am fost în câteva metropole si încă n-am văzut un magazin care să comercializeze asa ceva. Deci este o exagerare că se găsesc "la orice colt".

Last edited by mirela.t; 15.12.2014 at 07:05:03.
Reply With Quote