View Single Post
  #5  
Vechi 27.03.2022, 22:46:42
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Pai tocmai, că este ca o lecție pe care o repeți la nesfârșit până treci clasa, altfel rămâi repetent sau pățăști "școala" și te duci pe drumurile rătăcitoare până la următoarea reincarnare.Da,sunt adeptul acestei doctrine,cui nu-i convine asta e:))
Eu cred că orice i-am zice nu riscăm decât să-i sporim disperarea și nervozitatea, nici nu pot să-l judec prea aspru, nemulțumire față de viață avem mai mulți din varii motive.

Ar trebui să găsească un grup de suport psihologic, moral, sufletesc care să-l accepte și să-l ajute să se calibreze puțin.

L-ar ajuta un loc de muncă integrativ unde colegii și directorul de la resurse umane, au înțelegere și nu sunt brutali sau meschini, dintr-o pensie de handicap 500 de lei nu poți trăi în România anului 2022 și nu vei avea pensie la bătrânețe.

L-ar ajuta să vadă ce medicamente se pot reduce, ce dă poftă de mâncare, cum să slăbească măcar cât să nu mai aibă palpitații cardiace, stări de sufocare, anxietate șamd.

Cred că se putea lupta măcar cu kilogramele atunci în anul în care a văzut că ia 5-10 kg în plus să zică stop și să reconfigureze, măcar să nu se îngrașe peste 90 de kg să fii făcut sport la greu și putea încerca să lucreze măcar part time, dar la Galați nu sunt oportunitățile de angajare ca la București sau Cluj dar costurile vieții sunt mari.

Nu trebuie să se izoleze, dar nici să stea cu oameni care sunt foarte nocivi psihologic, ușor de zis, greu de făcut.

Dacă ai merge doar pe la Biserici, te-ar ajuta puțin, dar ți-ar fi foarte greu material, deci trebuie și muncit foarte mult.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote