Subiect: disperata
View Single Post
  #72  
Vechi 23.11.2009, 12:35:59
serafim1 serafim1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pusichet Vezi mesajul
multumesc pentru sfaturi

E_my eu sint ana-maria si sotul marius-constantin.

Anna,glykys asa este trebuie sa fiu un pic mai independenta de el.
am observat ca dupa ce ma rog parca Maicuta Domnului ma intareste si ma simt mult mai usurata si mai bine.

aseara m-am intilnit cu sotul meu ca zicea ca trebuie sa discutam, eu ma asteptam sa discutam despre noi, dar......el deja venise cu actele de divort sa semnez.

am stat mult si m-am gindit ca orice as face nu l-as mai intoarce, el deja a luat o decizie.
i-am si spus ca nu stii ce aduce ceasul ......
inca nu am semnat, am zis sa-mi lase timp nu sa precipite lucrurile, abia a plecat si deja a bagat divort.

pina acum ma rugam sa fie bine cu noi doi, acum ma rog sa-mi dea sanatate , putere si sa-mi arate calea pe care sa merg si sa fie voia Domnului.

zaharia_2009 sa stii ca intotdeauna m-am intrebat ce pacate am facut sau ce pacate au fost pina la a9a generatie de trebuie sa patimesc acum?
abia astept sa merg la spovedanie, foarte mult ma ajuta.


dar, sa stiti ca am ajuns la concluzia ca nu se merita sa stau sa-mi pling de mila, mai bine ma rog si ma reculeg si sa las in voia celui de sus.

multumesc ca imi sinteti aproape
Draga mea,
Foarte multa durere in povestea ta ! Nu mi se pare corect ca dupa 9 ani sa plece din casnicie, ca vai, e nefericit. Am inteles, e nefericit, deprimat, dragoste cu forta nu se poate. Dar, la tine s-a gandit vreun pic ? S-a gandit ca dupa ce l-ai iubit atat e posibil sa nu-ti mai revii ? Se poate muri din dragoste, se pot distruge suflete astfel. Am vazut oameni deventi epave dupa pierderea omului drag.
Sigur ca s-a ajuns aici din vina amandoura, dar meriti o sansa sa repari, macar atat .
Sotul tau este egosit, il intereseaza sa fie el bine, fericit, nu vrea sa lupte pt voi, nu vrea sa dea o sansa. Si pt. ca lui ii e greu, rupe o bucata din sufletul tau, ce conteaza ! Important este sa supravietuiasca el !
Sa nu accepti divortul, daca inima lui e goala nu inseamna ca si a ta e la fel, tu il iubesti, nu divorta in veci. Lasa-l pe el sa hotarasca aceasta ruptura, nu participa la acest macel al sufletelor. Asa cum el nu-ti poate da inapoi sperantele, iubirea si tot ce ai investit in el in 9 ani, asa nici tu nu poti sa renunti la el cu zambetul pe buze.
Sa te ajute Domnul sa treci peste acest iad, caci iad se numeste pierderea iubirii.
Sa te ajute Domnul sa intalnesti iubirea adevarata, aceea nu te va rani vreodata !
__________________
"Domnul este ajutorul si aparatorul meu, in El a nadajduit inima mea si mi-a ajutat "
psalm 27
Reply With Quote