View Single Post
  #186  
Vechi 16.01.2010, 19:25:48
Galilei's Avatar
Galilei Galilei is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2010
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 17
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Galilei
Implicit

eu am gasit un copil avortat pus intr-o punga cand eram mai mic. Intamplarea esti uimitoare.

Eram cu inca 2 vecini , aveam 11 ani pe atunci . Ne placea sa facem gropi , sa sapam cu gandul ca vom gasi comori, etc. Intr-o zi cand ne jucam noi 3 mai apare un baiat care statea in al bloc. Unul dintre vecinii mei s-a dus sa se joace cu el , lasandu-ne pe noi singuri . Asa ca neam gandit sa-i facem o farsa celui care a plecat sa se joace cu celalt. Am luat 2 bete si le-am asezat sub forma de cruce la baza unui copac , dupa care am mutat locatia langa alt copac (cu scopul sal chemam si sa dezgropam in locul ala, adica sa-i zicem ca asa am gasit noi).
l-am chemat , si am inceput sa dezgropam , dar am dat peste un sac menajer spre suprinderea noastra. Cand ne-am uitat in sac credeam cas rosii (batea soarele in el si era rosiatic) dar cand am rasturnat era copilasul. Eram uimiti , s-a adunat o multime de oameni (noi eram mandrii , de parca eram detectivi , adica nu realizam).

Va las pe voi sa meditati.
__________________
Fiindca ei nu incetau sa-L intrebe, El S-a ridicat in sus si le-a zis: `Cine dintre voi este
fara pacat, sa arunce cel dintai cu piatra in ea`. (Ioan 8,7)

__________________________________________________
Reply With Quote