View Single Post
  #1  
Vechi 21.04.2009, 18:29:10
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit Minciuna sau adevar?

[COLOR=green]De sâmbătă se spune într-una, la TV-uri, că lumina sfântă a fost adusă de la Ierusalim. Am citit foarte multe postări pesimiste, jignitoare la adresa noastră, a ortodocșilor creduli. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Cred că e necesar ca cei care știu să-i ajute pe cei care nu cred. Așa că:[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]1. Lumina care se spune că apare de inviere la Paștele ortodocșilor, a apărut dintotdeauna sau e de dată recentă? Dacă a apărut dintotdeauna, cu ce informații poate fi dovedit acest lucru?[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]2. La ce oră se face slujba de seară la Ierusalim, la Biserica Sf Mormânt, moment când se spune că deasupra locului unde se crede că ar fi fost mormântul lui Iisus, apare lumina sfântă? [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]3. La ce oră ar fi trebuit să plece avionul din Ierusalim ca să ajungă în țară în timp util, cum s-a și întâmplat, de altfel, ca să dea lumina care să ajungă în atâtea colțuri de țară?[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote