View Single Post
  #1524  
Vechi 08.03.2019, 21:04:21
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
E ca si cum ai spune ca in viitor se va demonstra ca pamantul e plat. Nu mai are ce sa se demonstreze, e deja un adevar ca pamantul e rotund (sau aproape rotund). E imposibil sa se demonstreze in viitor ca evolutionismul e corect, din moment ce stiinta arata ca e imposibil ca aceasta teorie sa fie adevarata. Ar trebui ca fosilele sa fi aratat ca in trecut s-a produs o evolutie, dar arhiva fosilifera ne arata ca nu a existat asa ceva.
voi evitati mereu geologia, datarile cu carbon, etc. dar eu nici de astea, sau altele, nu spun ca sunt demonstrate. inca. eu cred ca in viitorul apropiat stiinta va fi capabila ca din orice bucatica de material organic sau nu sa poata spune exact de unde si de cand provine, cum si din ce a evoluat, practic totul.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Filozofii antici nu erau cu nimic mai putin inteligenti decat cei de azi.
eu cred ca unii erau cu mult peste orice s-a nascut dupa ei.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote