View Single Post
  #8  
Vechi 29.03.2021, 13:55:43
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Mare e prostia Doamne. Si cand se aduna in 2 si se contopeste in binomul Moroco-Petre.

Hai sa discutam putin ce ai scris mai sus.

"Eu decomandata il cred pe el". Ti-e prieten deci ai o datorie.


A cercetat doar ereziile sectare - nu are nici un studiu stiintific, nu are nici o dovada factuala. Toti laureatii premiului Nobel combat prostia acestei teorii.


Nu exista nici o dovada palpabila - dovezile palpabile sunt cele cand te ridici in spatiu si vezi pamantul - nu aveti asa ceva si nu vreti sa reproduceti experiemntul.
Este un bullshit afirmatia asta.



Nu exista martori - toti cei care ii numesti martori sunt sectari de 2 parale, care nu au pregatire si experienta in domeniu care nu au vazut si nu stiu nimic. Este o prostie asta


De ce refuzi sa accepti ca nu aveti nici o dovada?

De ce refuzi sa accepti ca refuzati sa reproduceti si ssa vedeti cu ochii vostri acest lucru?

De ce refuzati sa faceti un experiemnt si sa vedeti voi insiva cum este pamantul???


Ca il crezi pe el pentru ca ti-e prieten nu are nici o legatura cu realitatea. Realitea este cea pe care o poti vedea. Din pacate prostia de care dati dovada arata decaderea in sectarism, intr-o irationalitate si obscurantism ilogic.

Daca o iei pe calea sectara atunci o iei la vale cu totul si cu capul... si ajungi sa spui prostii de tipul pamantul e plat (pe care il vad toti ca fiind rotund, ridicand-use in spatiu putin si se vede si din avion ca e rotund).


Apropo, stiti ca pamantul rotund se vede si din avion????

De la altitudine de 10.000 metri, unde circula avioanele, se vede asta...

Din pacate refuzati sa vedeti proba principala din fata ochilor vostri,.

Draga Petru iti recomand sa faci o calatorie cu avionul, poate iti mai curge prostia de pe ochi.
Petru7 vorbeste despre cunoasterea mea, de catre mine a fenomenului sCNIP, despre dovezile, martorii, minunile, harismele, proorociile, vindecarile si adevarurile referitoare la Cuvantul lui Dumnezeu si la cele 7 Tr. Apocaliptice aparute in Romania in ultimii 100 de ani si dumneata incurci lucrurile de parca Petru7 ar fi vorbit de teoria PacMan3D-nD care nu are legatura cu sCNIP si nici cu cele 7Tr.Ap ci doar cu mine personal ca ortodox si ca user al acestui forum.

Nicaieri nu mai exista teoria asta a mea PacMan3D-nD asa ca ai incurcat rau borcanele. Platistii din america sau anglia sau de peste tot sustin altceva iar sectele nu cred in cele 7Tr.Ap si nici in teoria mea, unii cred in glob iar altii ca e plat si multi in oamenii de stiinta ai lumii!

Deci Petru7 vorbeste si ma sustine pe alt subiect, nu e vorba de teoria mea ci de cele7Tr.Ap. ca fiind mai credibile afirmatiile mele deoarece au la baza ceva foarte solid si nu doar o parere negationista rau intentionata ca a ta ce se bazeaza pe necredinta ta sau a altora si pe negarea evidentei. Toata Romania a auzit de cele 7Tr.Ap si sunt multi martori iar la Maglavit si Arsenie Boca a fost aproape toata Romania! Sunt minciuni, vise, inventii, fabricatii?

Esti foarte aiurit sau te comporti asa din viclenie.

Ps: aici altul e subiectul. De ce-ti place sa le amesteci? Ai replicat subiectul de pe pamantul plat aici?
Tu crezi ca adevarul si dreptatea se sustine pe prietenie?.. pe pile?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.03.2021 at 14:02:50.
Reply With Quote