Subiect: Ajutor urgent
View Single Post
  #100  
Vechi 08.04.2010, 20:58:29
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit Adevarat a inviat!

Draga mea Andra, revin astazi cu cateva completari. Azi am fost la Iasi la sotul meu, cu fetita noastra. Sunt bucuroasa pentru ca la spital analizele de sange au iesit foarte bune. Asistentele s-au mirat chiar cat de bine statea la capitolul hemoglobina, plus celelalte. Nu vreau sa te intristez cu urmatoarele mele randuri. In primul rand trebuie sa va mobilizati sufleteste pentru a strabate drumul lung si anevoios pe care il veti avea de urmat de acum in colo. In cazul sotului meu nu se vedea nici o umflatura la picior, insa tumoarea era cat marimea unui ou, crescuta pe os. Medicul care a descoperit aceasta tumoare ne-a spus ca in Romania nu se poate opera aceasta tumoare osoasa. Nu stiu cum in cazul surorii tale e posibila aceasta operatie. Cel putin noua, in luna decembrie ni s-a spus ca in Romania rezolvarea chirurgicala a tumorilor osoase este doar AMPUTAREA organului. Dupa prelevarea biopsiei tumoarea s-a dezvoltat, a crescut in dimensiune si datorita faptului ca lichidul acumulat acolo nu fusese aspirat. Voi trebuie sa stiti exact care va fi planul de bataie in cazul surorii tale, adica parintii tai trebuie sa discute cu cartile pe fata cu doctorii care se vor ocupa de cazul in sine si sa stiti exact sansele de rezolvare a cazului. Noi nu am consultat parerile mai multor medici. Am intalnit doar o echiupa de 2 medici si am avut mare incredere in profesionalismul lor, drept pentru care o sa ma rog la Dumnezeu sa le dea multa sanatate si putere ca sa ajute mai multe persoane aflate in situatii disperate.

Inainte de operatia chirurgicala am consultat un medic oncolog si nu a recomandat cura de citostatice inaintea operatiei chirurgicale, in sensul ca citostaticele ar slabi foarte tare organismul si acesta n-ar mai face fata interventiei chirurgicale. Apoi mai exista o problema si anume consistenta tumorii. Sunt sanse care dupa curatarea osului cu pricina sa mai ramana celule acolo. Pentru noi Dumnezeu a facut o minune cu tumoarea in sine, a fost compacta si in ciuda marimii ei foarte mari nu a atins nici un vas de sange si nici un nerv de prin zona. Lucrul acesta l-a mirat si pe medicul chirurg care a facut operatia.

Eu doar atat vreau sa va zic, sunt foarte multi factori care contribuie la rezolvarea acestei boli "incurabile" - dupa spusele medicilor.

Va doresc multa putere de lupta si vorbele unora sa nu va influenteze starea motivationala. Eu nadajduiesc sa aud de la tine numai lucruri pozitive iar daca te mai pot ajuta cu mici informatii , oricand va stau la dispozitie, asa cu nepriceperea mea.......

Maica Domnului sa fie cu voi cu toti!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote