Subiect: Profan
View Single Post
  #10  
Vechi 25.06.2013, 15:49:29
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Claudiu_FT Vezi mesajul
Antionap, ar fi penibil sa expun chestiile interioare. Are rost sa spun ca sunt un om credincios? Ca iubesc pe Dumnezeu si ca aspir la lucruri duhovnicesti? "Eu sunt cel ce sunt" si sunt constient ca prin ceea ce am iesit in evidenta devine in acelasi timp o responsabilitate (chiar foarte delicata). Poate nu sunt "ortodox" ca si manifestare, insa eu prin ceea ce fac vreau sa expun omul asa vicios, vulgar si imperfect. Nu am intentionat sa ma bat cu pumnii in piept prin faptu`ca am preocupari teologice (Theos=Dumnezeu, logos=cunoastere,stiinta,cuvant). Ziarista mi-e prietena si a vrut sa imi puna niste intrebari oneste: asa simplu vad eu toata treaba.

Eu sper ca oricine citeste articolul sa poata sa vada simpla treaba. Mai am mult pana sa fiu "o voce" propriu-zisa; academic, moral sau teologic vorbind.

Toate cele bune!
Toate sfaturile date sunt izvorate din experienta. Am cantat si eu si stiu gustul aplauzelor, dar si al ,,roscovelor'' cauzate de mandrie.

Dumnezeu are nebanuite modalitati de a ne atrage spre El. Iti doresc numai bine.
Reply With Quote