View Single Post
  #18  
Vechi 06.08.2015, 02:02:53
Catalin30 Catalin30 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.08.2015
Mesaje: 9
Implicit

@AlinB

"Prietene" nu este nici o diferenta intre a crede in unicorni sau a crede in dumnezeu. Nu ai cum sa demonstrezi ca dumnezeul tau nu este de fapt un unicorn :))) .

Nu inteleg de ce esti asa indignat, mai documenteaza-te si scrie ceva concret.

Iar la capitolul nevasta, nu este problema ta, eu vorbeam strict de botez. Wtf...

Esti foarte sigur pe tine ca exista divinitate, mai documenteaza-te, nu s-a demonstrat in absolut nici un fel ca exista asa ceva. Mai mult de atat, ca acea divinitate este ortodoxa, nu musulmana, budista sau alte religii

Nu trebuia sa ma lamureasca sotia mea cu nimic, fiecare are dreptul sa creada in ce vrea iar cei cu care interactioneaza sa ii respecte sistemul de credinte.

Asa ca hai sa nu intram in familie si sa vorbim despre ma intereseaza

P.S. ce ecuatii de gradul 2. Spune-mi te rog ce este atat de evident in privinta religiei?

Vad ca motto-ul tau este " suprema intelepciune este in a distinge binele de rau"

Prietene, totul in viata este relativ, inclusiv binele si raul.
Ceea ce consideri tu ca este bine nu inseamna ca este bine pt tot restul lumii si ceea ce consideri ca este rau nu inseamna ca este neaparat rau " on a bigger scale, maybe it's good" . Dar sa nu o dam in filozofie.

Inainte de a-mi raspunde la postul asta, raspunde-mi la postul trecut, deoarece eu am cerut raspunsuri concrete. Tu ti-ai ales ce te-a intesat si ai raspuns in "doi peri "

Last edited by Catalin30; 06.08.2015 at 02:16:56.
Reply With Quote